Cracovia wygrywa w Warszawie

dodał: Adam Buciński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  17.02.2019 20:15

Damian Dąbrowski  |  fot. ASInfo

To był mecz pełen piłkarskich emocji. Nietrafiony karny, czerwona kartka dla gospodarzy, dwa gole dla gości i aż piętnaście minut doliczonych do regulaminowego czasu gry - tak ciekawe i nietypowe spotkania moglibyśmy oglądać zawsze. Ostatecznie trzy punkty po tym starciu powędrowały do Cracovii, a bohaterem przyjezdnych został Javi Hernandez.

Mecz przy Łazienkowskiej rozpoczął nam się z opóźnieniem, które spowodowane było pokazem pirotechnicznym, przygotowanym przez najzagorzalszych fanów warszawskiej Legii. Jak się później okazało, warto było jednak czekać na pierwszy gwizdek sędziego, gdyż mecz okazał się bardzo interesujący, a my mogliśmy zobaczyć kilka naprawdę ciekawych akcji bramkowych.

Ostatecznie bohaterem tego meczu został Javi Hernandez, który w 38. minucie wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza gospodarzy z odległości około dziesięciu metrów. Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji Hiszpanowi asystował Mateusz Wdowiak.

Javi Hernandez zdobył zresztą drugiego gola, w 42. minucie po raz kolejny kierując futbolówkę do siatki Legii. Tym razem jednak ostateczne podanie było autorstwa nie Mateusza Wdowiaka, ale Michala Siplaka.

Atmosfera sięgnęła apogeum jednak dopiero po zmianie stron. W 64. minucie sędzia podyktował bowiem rzut karny dla gości z Krakowa, a dodatkowo aż czterech zawodników zostało ukaranych żółtymi kartkami za wcześniejsze przepychanki. Jedenastka nie przyniosła jednak zmiany rezultatu, gdyż Airam Cabrera uderzył zaledwie w słupek.

Kilkanaście chwil później arbiter tego spotkania zdecydowało się na jeszcze drastyczniejszy krok, gdyż w 74. minucie wyrzucił z boiska jednego z piłkarzy Legii. Nie wpłynęło to jednak na kolejną zmianę wyniku, a mecz zakończył się wynikiem 2:0, pomimo, że został przedłużony o prawie 15 minut względem regulaminowego czasu gry.

Następne spotkania

W następnej kolejce Legia zmierzy się z poznańskim Lechem, zaś Cracovia podejmie gości z Białegostoku.

Remy 74'

Legia Warszawa: Majecki - Hlousek, Jędrzejczyk, Remy, Vesovic - Martins, Cafu - Nagy (Medeiros 78'), Szymański, Agra - Kulenovic (Niezgoda 66')

Cracovia: Peskovic - Rapa, Helik, Dytyatev, Siplak - Gol - Hanca, Dąbrowski (Cecaric 90+7'), Hernandez, Wdowiak (Dimun 90') - Airam (Piszczek 90+5')