Udany debiut Lavicki w Śląsku

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  09.02.2019 17:34

Arkadiusz Piech  |  fot. Paweł Kot

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Śląsk Wrocław do rundy wiosennej polskiej ekstraklasy przystępował z nowym trenerem, którym został Vitezslav Lavicka. Czech po spotkaniu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy miał powody do radości, bo jego podopieczni wygrali swój mecz z Zagłębiem Sosnowiec 2:0.

Niezwykle ciekawie zapowiadała się potyczka z udziałem dwóch teamów znajdujących się w dolnych regionach ligowej klasyfikacji. Goście zamierzali zacząć swój marsz w górę ligowej stawki, legitymując się zaledwie 12 punktami na koncie przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Nieco lepiej wyglądała sytuacja wrocławian, którzy mieli jednak tylko sześć "oczek" więcej.

Na gola kibice zgromadzeni na stadionie WKS-u nie musieli długo czekać, bo już w siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Piech. Napastnik wrocławian oddał strzał z bliska, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Warto zaznaczyć, że było to dopiero drugie trafienie 33-latka w trakcie trwającej kampanii w Ekstraklasie.

Tymczasem w 26. minucie Igors Tarasovs sprawił, że piłka po raz drugi minęła linię bramkową sosnowiczan, ale na szczęście dla ekipy z Zagłębia Dąbrowskiego sędzie zawodów zdecydował się na weryfikację VAR i trafienie Łotysza nie zostało uznane. Tym samym do przerwy miał miejsce rezultat 1:0.

W drugiej połowie WKS dopiął jednak swego za sprawą Mateusza Radeckiego, który pokonał bramkarza rywali w 79. minucie. 25-latek wykorzystał podanie Roberta Picha i płaskim uderzeniem ustalił wynik rywalizacji na 2:0 dla wrocławian. Dzięki tej wiktorii team z Dolnego Śląska ma na swoim koncie 21 punktów.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)