Legia wygrywa w Sosnowcu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  20.12.2018 22:35

William Remy  |  fot. Jacek Prondzyński / Legia.com

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Trzy punkty zapisała na swoje konto Legia Warszawa w swoim ostatnim spotkaniu w tym roku. Mistrzowie Polski, nie bez problemów, pokonali na wyjeździe 3:2 Zagłębie Sosnowiec.

W roli zdecydowanego faworyta do czwartkowego spotkania przystępowali podopieczni Ricardo Sa Pinto. Spotkanie świetnie ułożyło się jednak dla gospodarzy, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Udovicicia z rzutu wolnego, do futbolówki w polu karnym dopadł Piotr Polczak i uderzeniem głową pokonał Majeckiego.

Legia w kolejnych minutach szukała swoich okazji, goście oddawali wiele strzałów, ale przede wszystkim niecelnych. Ostatecznie nie udało im się doprowadzić do wyrównania przed zakończeniem pierwszej połowy.

Uczynili to niedługo po wznowieniu gry w drugiej połowie. Po centrze z rzutu wolnego, tym razem bardzo dobrym uderzeniem głową popisał się Remy. Radość z wyrównującego gola nie trwała jednak długo. Kilka chwil później Zagłębie ponownie było na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się... Carlitos, który niefortunnie pokonał bramkarza swojego zespołu.

W 84. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Kudłę pokonał Adam Hlousek, który dobił obronione przez bramkarza Zagłębia uderzenie Andre Martinsa z rzutu wolnego. Cztery minuty później było już 3:2 dla Legii. Zwycięskiego gola zdobył Sandro Kulenović, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Kucharczyka.

Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa 2:3 (1:0)

1:0 Polczak 8'