Puchar Polski: Jaga z awansem!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  04.12.2018 22:32

Cilian Sheridan  |  fot. ASInfo

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0 (0:0) we wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek.

Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Cillian Sheridan. W 75. minucie irlandzki napastnik wykorzystał dośrodkowanie Romanczuka i płaskim uderzeniem pokonał Krzepisza.

Przyjezdni przypieczętowali awans do kolejnej rundy w 86. minucie. Wówczas Klimala odegrał do Frankowskiego, który strzelał na bramkę rywali, jednak Krzepisz odbił futbolówkę. Ta spadła jednak wprost pod nogi Klimali, który zdołał umieścić ją w pustej siatce.

Gdynianie od 71. minuty grali w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartką został ukarany Adam Deja.

W miniony piątek obie drużyny zagrały ze sobą w meczu ligowym i tamto starcie również zakończyło się zwycięstwem białostoczan 3:1.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)

0:1 Sheridan 75'
0:2 Klimala 86'

Arka: Aankour 72'
Jagiellonia: Frankowski 79'