Skromny triumf Legii

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  25.11.2018 17:26

William Remy  |  fot. Jacek Prondzyński / Legia.com

Zawodnicy Zagłębia przegrali na swoim terenie z graczami Legii 0:1 (0:1). Jedynego gola zdobył Remy.

Co działo się w Lubinie? Piłkarze mistrzów Polski objęli prowadzenie w dziesiątej minucie po trafieniu Remy'ego.

W 32. minucie zawodnicy gości mieli kolejną okazję, ale tym razem zdobywca gola nie uderzył do końca precyzyjnie.

Kilka minut potem gospodarze powinni wyrównać, lecz znakomitej sytuacji nie wykorzystał Tuszyński.

W 56. minucie Miedziowi znowu powinni doprowadzić do wyrównania. Fantastycznie jednak - przy strzałach Bohara i Balicia - zachował się Majecki.

W 69. minucie po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym gości. Tym razem jednak swojej sytuacji nie wykorzystał Dąbrowski.

Cztery minuty potem podopieczni Sa Pinto mogli podwyższyć. Najpierw jednak Carlitos trafił w słupek, a potem Hlousek w poprzeczkę.

W 77. minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał natomiast Martins. Kilkadziesiąt sekund później Carlitos źle dograł do Nagy'ego - gdyby nie to kiepskie podanie, prawdopodobnie byłoby 2:0.

W 82. minucie zawodnicy klubu ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej podwyższyli, ale bramka Hamalainena nie zostało uznana - Fin był na spalonym. W 84. minucie Carlitos trafił natomiast ponownie w słupek.

Ostatecznie wynik tej potyczki nie uległ już zmianie.

Zagłębie - Legia 0:1 (0:1)