II Liga: Ruch królem remisów, Widzew liderem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  24.09.2018 13:17

Wojciech Kędziora  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Swój piąty remis w tym sezonie w spotkaniu 11. kolejki II Ligi zaliczyli zawodnicy chorzowskiego Ruchu. Z kolei wysokie zwycięstwo odnotował Radomiak Radom, gromiąc Resovię Rzeszów. Tymczasem kolejny krok w kierunku awansu do Fortuna 1 Ligi zrobił łódzki Widzew, odnosząc swoje siódme zwycięstwo w tym sezonie. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami poszczególnych meczów, naszymi spostrzeżeniami i skrótami meczów.

Niebiescy królami remisów

Z mocnym postanowieniem powrotu na szlak zwycięstw przystępował chorzowski Ruch do piątkowej potyczki z Gryfem Wejherowo. Krok w tym kierunku Niebiescy zrobili w 20. minucie, gdy na prowadzenie ekipę Dariusza Fornalaka wyprowadził Wojciech Kędziora, wykorzystując rzut karny. Siedem minut przed końcem meczu do wyrównania doprowadził jednak Oskar Sikorski i ekipa z Górnego Śląska zaliczyła trzeci z rzędu kompromis, co zaowocowało tym, że z trybun kibice zaczęli domagać się zmiany trenera w Ruchu.

Radom z pewną wygraną

Radomiak Radom do potyczki z Resovią Rzeszów przystępował podrażniony remisem z ROW-em Rybnik 2:2. Następstwem tego było to, że już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej odsłonie radomianie dołożyli jeszcze trzy bramki i ostatecznie team z Mazowsza wygrał swój mecz 5:0, mogąc pochwalić się aktualnie najlepszą ofensywą w całej lidze z 23 golami na koncie. Z kolei rzeszowianie doznali piątek porażki w trakcie trwającej kampanii po trzech kolejnych zwycięstwach,

Widzew na czele tabeli

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w roli zdecydowanego faworyta podchodzili do swojej potyczki z Pogonią Siedlce, która przed pierwszym gwizdkiem sędziego błąkała się w dolnych regionach ligowej klasyfikacji. Mimo że łodzianie mieli odnieść według wielu głosów łatwe zwycięstwo, to ostatecznie zetknęli z trudną do sforsowania przeszkodą. Koniec końców Widzew wygrał 1:0 dzięki trafieniu Dario Kristi w 37. minucie. Dodajmy, że team sponsorowany przez Lvbet jest już od siedmiu meczów bez porażki w lidze, a w najbliższą sobotę zagra  u siebie z Siarką Tarnobrzeg.