II Liga: Podział punktów w Grudziądzu, ROW na remis z Widzewem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  23.08.2018 10:27

Dariusz Fornalak  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Gdy większość entuzjastów piłki nożnej emocjowanowała się wydarzeniami w ramach IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, to na trzecim szczeblu rozgrywek piłkarskich w Polsce rozgrywano mecze w ramach szóstej kolejki. Olimpia Grudziądz niespodziewanie straciła punkty z chorzowskim Ruchem, ROW Rybnik zanotował remis w starciu z Widzewem Łódź. Kompromis zaliczyła też Siarka Tarnobrzeg, która jest aktualnie liderem rozgrywek.

Podział punktów w Grudziądzu

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się środowym meczem w drugiej lidze była potyczka Olimpii Grudziądz z chorzowskim Ruchem. Ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego do potyczki ze spadkobiercami 14-krotnych mistrzów Polski podchodziła po wysokiej wygranej nad SKRĄ Częstochowa. W boju z Niebieskimi grudziądzanie nie zdobyli jednak bramki, podobnie jak chorzowianie i spotkanie zakończyło się rezultatem 0:0.

Remis w Rybniku

Kibice rybnickiego ROW-u na starcie sezonu nie mają powodów do radości. Ich drużyna plasuje się w strefie spadkowej, co sprawia, że nerwowe ruchy mogą być w klubie na porządku dziennym. Niemniej w rywalizacji z łódzkim Widzewem ekipa ze Śląska zaprezentowała się nieźle, urywając pretendentowi do awansu dwa "oczka. Mecz zakończył się rezultatem 2:2.

Lider z punktem

Niespodziewany dla wielu lider II ligi, którym jest Siarka Tarnobrzeg, mierzył się w środę ze Zniczem Pruszków. Mimo że gospodarze na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu spotkania prowadzili 2:1, to ostatecznie dzięki trafieniu Kamila Radulja z rzutu karnego w 90. minucie goście zremisowali swój mecz, dzięki czemu mają 13 "oczek" na koncie.

Rozwój lepszy od Radomiaka

Potknięć lidera i wicelidera rozgrywek nie wykorzystał w środę Radomiak Radom, którym w delegacji uległ katowickiemu Rozwojowi. Śląska drużyna pokonała 1:0 jednego z faworytów do awansu do Fortuna 1 Ligi. Jedynego gola strzelił w tym starciu Kamil Łączek i premierowa wiktoria katowiczan w trakcie trwającej kampanii stała się faktem.