Fortuna I Liga: Raków liderem, tyszanie rozczarowują

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  20.08.2018 10:25

Ryszard Tarasiewicz  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Po rozegraniu pięciu kolejek ligowych na zapleczu polskiej ekstraklasy na fotelu lidera rozgościł się Raków Częstochowa, który legitymuje się bilansem 10 punktów na koncie. Ekipa z Jasnej Góry w miniony weekend pokonała Chrobry Głogów 1:0. Zwycięstwa zanotowały także GKS Jastrzębie, GieKSa Katowice, Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Garbarnia Kraków.

Tyszanie rozgromieni na swoim terenie

Do sporej niespodzianki w miniony piątek doszło w Tychach, gdzie miejscowy GKS uległ aż 0:3 olsztyńskiemu Stomilowi. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza już do przerwy przegrywali z ekipą z Warmii i Mazur 0:1, a kolejne trafienia Stomil zanotował po przerwie. Dzięki wygranej drużyna Kamila Kieresia została wiceliderem rozgrywek.

Katowiczanie z przełamanie

Po dwóch meczach bez wygranego meczu na zwycięski szlak wrócili w sobotę zawodnicy Jacka Paszulewicza. GieKSa na swoim stadionie pokonała Wigry Suwałki. Zwycięstwo ekipie z Górnego Śląska zapewniły trafienia Dominika Bronisławskiego i Adriana Błąda. Jednocześnie katowiczanie z dorobkiem siedmiu "oczek" na koncie są już na czwartej pozycji.

Premierowa wygrana Garbarni

Swoje pierwsze zwycięstwo w trwającym sezonie w ramach Fortuna 1 Ligi zanotowali zawodnicy krakowskiej Garbarni, którzy na stadionie im. Henryka Reymana pokonali 3:2 Łódzki Klub Sportowy. Mimo że team z Małopolski po 29 minutach gry przegrywał 1:2, to po zmianie stron odwrócił o 180 stopni losy rywalizacji, wygrywając swoje spotkanie 3:2. Decydującego gola w starciu dwóch beniaminków strzelił w 87. minucie Krzysztof Kalemba, który wykorzystał rzut karny.