Lech gromi, wygrana Jagiellonii

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: LigaPolska.pl  |  12.08.2018 19:52

Lech Poznań - Sandecja Nowy Sącz  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Lech Poznań zgodnie z planem pokonał Zagłębie Sosnowiec, wygrywając na własnym boisku 4:0. Po trzy punkty sięgnęła też Jagiellonia Białystok, pokonując na wyjeździe Zagłębie Lubin.

Rozpędzona lokomotywa

Poznaniacy na razie nie mają sobie w lidze równych i także w niedzielę sięgnęli po wygraną. Popis strzelecki zaczął się już w siódmej minucie, kiedy po dograniu Tomczyka piłkę na czystą pozycję dostał Joao Amaral i wpakował ją do pustej siatki.

Później dwukrotnie w roli głównej wystąpił wspomniany wcześniej Paweł Tomczyk. Najpierw w 20. minucie popisał się efektownym strzałem po dograniu Makuszewskiego. Później, tuż przed przerwą, dobił piłkę do siatki po wcześniejszym, obronionym uderzeniu Amarala.

Goście z Sosnowca mieli nieliczne sytuacje i ostatecznie nie zdobyli nawet jednego gola. Po zmianie stron Lech w pełni kontrolował wydarzenia na boisku, a wynik meczu ustalił w 70. minucie gry. Z rzutu wolnego do siatki trafił wówczas Maciej Gajos.

Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)

1:0 Amaral 7'
2:0 Tomczyk 20'
3:0 Tomczyk 41'
4:0 Gajos 70'

Porażka po niewykorzystanym karnym

Po trzy punkty sięgnęła także Jagiellonia. Nie wiadomo jednak jak potoczyłby się mecz w Lubinie, gdyby gospodarze wykorzystali w 17. minucie jedenastkę. Marian Kelemen wyczuł jednak intencje Łukasza Janoszki, broniąc jego strzał oraz dobitkę.

Późnej na boisku dominowali już goście z Białegostoku. Potwierdzeniem tego był gol, jaki po przelobowaniu bramkarza zdobył w 25. minucie Roman Bezjak.

Po zmianie stron gospodarze mieli swoją okazję, ale po przewrotce Tuszyńskiego z interwencją pospieszył bramkarz. Wygrana Jagiellonii stała się faktem w 72. minucie gry. Wówczas piłkę do własnej siatki skierował niefortunnie Sasa Balić. Nadział się on na nią po interwencji swojego golkipera.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

0:1 Bezjak 25'
0:2 Balić (sam.) 72'