Niespodzianka w Białymstoku

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: LigaPolska.pl  |  20.07.2018 22:30

Flavio Paixao  |  fot. ASInfo

Do niespodzianki doszło w drugim piątkowym meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy. Mająca mistrzowskie aspiracje Jagiellonia przegrała u siebie z Lechią Gdańsk 0:1. Jedynego gola zdobył w pierwszym kwadransie Flavio Paixao.

W poprzednim sezonie ekipa z Gdańska przegrała w Białymstoku różnicą trzech bramek. Tym razem zagrała jednak o klasę lepiej - zwłaszcza, jeśli chodzi o defensywę. Błędy popełniali w niej gospodarze. Po tym, jak w 10. minucie zaspali obrońcy Jagiellonii, piłkę po wrzutce przejął Haraslin, po czym zagrał ją do niepilnowanego Flavio Paixao. Ten z bliska skierował futbolówkę do siatki.

Gospodarze najlepszą szansę, by wyrównać mieli dopiero tuż przed przerwą. Zakotłowało się wówczas pod bramką Kuciaka, ale żaden z białostoczan nie zdołał skierować piłki z bliska do siatki.

Po przerwie swoją szansę na strzelenie gola na 1:1 miał Cillian Sheridan. Po tym, jak obrócił się z piłką w polu karnym, uderzył jednak obok bramki. O krok od gola był też Novikovas, który z dystansu trafił w słupek.

Sytuacja gospodarzy poważnie skomplikowała się w 68. minucie, gdy Gulherme za faul na wychodzącym na czystą pozycję Sławomirze Peszce otrzymał czerwoną kartkę. Jak na ironię, zawodnik gdańszczan i reprezentant Polski też wyleciał w tym meczu z boiska. W doliczonym czasie gry zasłużył na czerwień, po tym jak skandalicznie od tyłu uderzył w nogę Novikovasa. Wynik w Białymstoku nie uległ zmianie.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

0:1 F. Paixao 10'