Superpuchar Polski: Arka lepsza od Legii!

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  14.07.2018 21:55

Arka Gdynia  |  fot. ASInfo

Piłkarze Legii przegrali - w meczu o Superpuchar Polski - z Arką 2:3 (2:3). Bramki dla zwycięskiej ekipy zdobyli Zarandia, Bogdanov i Janota.

Jak wyglądała ta potyczka? Gracze Legii lepiej weszli w to spotkanie, ponieważ już w drugiej minucie objęli prowadzenie po niefortunnej interwencji Bogdanova.

Piłkarze ekipy z Warszawy nie cieszyli się jednak relatywnie długo z tego wyniku - wszystko dlatego, że już w 19. minucie do wyrównania doprowadził ładnym uderzeniem Zarandia.

W 23. minucie piłkarze Legii mogli zdobyć kolejnego gola, ale tym razem minimalnie niecelnie główkował Kante. Legioniści dopięli swego w 30. minucie, kiedy to trafił Philipps.

W 38. minucie gdynianie zdobyli gola na 2:2. Na listę strzelców wpisał się Bogdanov, który zrehabilitował się za swoją poprzednią nieudaną interwencję.

Kilkadziesiąt sekund potem legioniści mogli odpowiedzieć, lecz bardzo dobrze w bramce spisał się Steinbors, który obronił uderzenie Kante.

W doliczonym czasie gry do tej części bramkę dla Arki zdobył jeszcze Janota. Po pierwszej połowie mieliśmy zatem 3:2 dla gdynian.

W 49. minucie Arkowcy mieli kolejną sytuację, lecz tym razem nieskutecznie uderzył Kolev.

W 58. minucie gracze Legii byli blisko doprowadzenia do wyrównania, ale golkiper Arki skutecznie obronił uderzenie Carlitosa.

Siedem minut potem napastnik Legii zdobył bramkę, ale chwilę później została ona nieuznana z powodu pozycji spalonej.

W 77. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Hamalainen mógł doprowadzić do wyrównania, ale bardzo dobrze interweniował golkiper Arki.

W 81. minucie blisko wyrównania był Astiz. Legia w tym fragmencie przeważała, ale nie było w stanie doprowadzić do wyrównania.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bardzo dobrą sytuację miał Kolev, ale fatalnie przestrzelił.

Finalnie wynik tego sobotniego spotkania nie uległ już zmianie i niespodziewanie to piłkarze z Gdyni wygrali mecz o Superpuchar Polski.

Legia - Arka 2:3 (2:3)

1:0 Bogdanov 2' (sam.)
1:1 Zarandia 19'
2:1 Philipps 30'
2:2 Bogdanov 38'
2:3 Janota 45+2'