Jagiellonia triumfuje w Poznaniu!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  09.05.2018 22:27

Cilian Sheridan  |  fot. ASInfo

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok pokonała 2:0 na wyjeździe innego kandydata do mistrzowskiego tytułu Lecha Poznań. Kolejorz praktycznie przekreślił swoje szanse w walce o mistrzostwo.

Dla obu zespołów było to spotkanie o pozostanie w walce o mistrzowski tytuł. Obie wybiegły nam murawę tylko z jednym celem, jakim było zdobycie kompletu punktów.

W pierwszym kwadransie lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Ireneusza Mamrota. Ich dobra postawa zaprocentowała objęciem prowadzenia w 16. minucie. Wówczas świetnie w pole karne z piłką wpadł Novikovas, a następnie zagrał do lepiej ustawionego Sheridana, który uderzeniem z siedmiu metrów nie dał szans bramkarzowi Lecha.

W 28. minucie Sheridan mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, po tym jak piłka dość przypadkowo trafiła do niego po próbie strzału Pospisila. Tym razem jednak napastnik Jagiellonii trafił w boczną siatkę.

Pięć minut później gospodarze byli blisko doprowadzenia do wyrównania, ale piłka po strzale głową Runje trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Ostatecznie przed przerwą nie obejrzeliśmy kolejnych goli.

W 56. minucie Jagiellonia podwyższyła na 2:0. Po dośrodkowaniu Guilherme z rzutu rożnego, najwyżej do piłki w polu karnym wyskoczył Bartosz Kwiecień i uderzeniem głową zmusił Putnockiego do kapitulacji.

Do końca spotkania Jagiellonia kontrolowała wydarzenia na boisku i nie pozwoliła Kolejorzowi nawet na zdobycie kontaktowego gola.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

0:1 Sheridan 16'
0:2 Kwiecień 56'