LE: Atletico w finale!

FC Nantes
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: FC Nantes

Atletico Madryt nie zawiodło swoich kibiców i wywalczyło w czwartkowy wieczór awans do finału Ligi Europy. W rewanżowym meczu półfinałowym Los Rojiblancos skromnie 1:0 pokonali u siebie londyński Arsenal.

Do rewanżowego spotkania w lepszej sytuacji przystępowali podopieczni Diego Simeone, którzy przed tygodniem wywieźli z Londynu korzystny dla siebie rezultat 1:1. W rewanżu Kanonierzy musieli zdobyć przynajmniej jednego gola, co na Wanda Metropolitano jest bardzo trudne.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką Arsenalu. W szóstej minucie gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Diego Costa, który wygrał pojedynek z jednym z obrońców, wpadł z piłką w pole karne, ale mając przed sobą tylko bramkarza trafił w boczną siatkę.

Arsenal starał się odgryzać, ale bez większego efektu. Znacznie groźniejsze było Atletico. Dobre okazje w pierwszej połowie mieli Koke i Griezmann, ale piłka po ich strzałach nieznacznie mijała bramkę Kanonierów. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Atletico objęło prowadzenie. Po świetnym podaniu Griezmanna sytuację sam na sam tym razem wykorzystał Diego Costa.

W drugie połowie Arsenal zaczął grać odważniej, dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił wypracować sobie stuprocentowej okazji. Na bramkę gospodarzy uderzać próbowali Ramsey, Xhaka i Mkhitaryan, ale żaden z nich nie zdołał zaskoczyć Oblaka.

Atletico wyczekiwało natomiast na błąd rywali i okazje do podwyższenia prowadzenia. Taką miał między innymi Griezmann, ale jego uderzenie świetnie zablokował jeden z obrońców. Po końcowym gwizdku sędziego z awansu do finału mogli cieszyć się gospodarze.

Atletico Madryt – Arsenal FC 1:0 (1:0)

1:0 Diego Costa 45+3′

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Atletico