Jaga górą w Kielcach

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  13.08.2017 20:05

Cilian Sheridan  |  fot. ASInfo

W drugim niedzielnym starciu Korona Kielce przegrała na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok. Ekipa z Podlasia szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła w jednej z ostatnich akcji meczu, wskakując na drugie miejsce w ligowej stawce.

W różnych nastrojach przystępowały do swojej niedzielnej potyczki zawodnicy kieleckiej i białostockiej drużyny.

Korona w środku tygodnia wywalczyła dopiero po dogrywce awans do kolejnej fazy Pucharu Polski, eliminując Zagłębie Sosnowiec po zwycięstwie 2:1. Jagiellonia natomiast musiała uznać wyższość Zagłębia Lubin w krajowym pucharze.

Błyskawicznie strzelanie na Kolporter Arenie zaczęli goście, a miało to miejsce już w szóstej minucie gry. W roli głównej wystąpił Martin Pospisil, który wykończył świetne podanie od Tarasa Romanczuka i płaskim uderzeniem dał prowadzeniem Jagiellonii.

Odpowiedź ze strony podopiecznych Gino Lettieriego miała miejsce w 23. minucie. Najpierw na strzał zdecydował się Mateusz Możdżeń, ale piłka po jego próbie odbiła się od słupka. Chwilę później futbolówka trafiła pod nogi Nabila Aankoura, który wślizgiem doprowadził do wyrównania.

Marokański pomocnik gospodarzy mógł jeszcze przed przerwą wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie. Po tym, jak faulowany został Bartosz Rymaniak, to sędzia podyktował rzut karny dla Korony. Stałego fragmentu gry po przewinieniu na obrońcy kielczan na gola nie zamienił jednak Aankour i do przerwy było 1:1.

Więcej informacji o Ekstraklasie i I lidze na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

W drugiej części obie ekipy nadal imponowały skutecznością. Najpierw na prowadzenie Dumę Podlasia wyprowadził Cillian Sheridan. Irlandczyk wykorzystał podanie od Fedora Cernycha i z bliska wpakował futbolówkę do bramki. Jednak kielczanie nie poddali się i zdołali po raz drugi odrobić straty. Po trafieniu Rymaniaka, który zachował się najprzytomniej pod bramką rywali, było 2:2.

Ostatnie słowo w toczonym w bardzo fajnym tempie spotkaniu należało do Jagiellonii. Ken Kallaste w drugiej minucie doliczonego czasu gry skierował piłkę do własnej siatki i Jagiellonia wygrała 3:2. Dzięki tej wygranej białostoczanie zrównali się punktami z Wisłą Kraków, zajmując po pięciu kolejkach drugie miejsce w klasyfikacji.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:1)
0:1 Pospisil 6'
1:1 Aankour 23'
1:2 Sheridan 57'
2:2 Rymaniak 63'
2:3 Kallaste 90+2' (sam.)