REKLAMA
REKLAMA

#Nice1Liga: Starcie beniaminków, czyli groźnego i krnąbrnego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  06.08.2017 09:11
Na zakończenie zmagań w ramach drugiej kolejki Nice I Ligi piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Tym samym niedziela na zapleczu polskiej ekstraklasy upłynie pod znakiem rywalizacji z udziałem dwóch beniaminków.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE VS RAKÓW CZĘSTOCHOWA (NIEDZIELA 17:00)

Pod Jasną Górą kibice częstochowskiego Rakowa po pierwszej kolejce mogli być umiarkowanie zadowoleni. Wszak ich pupile zremisowali 0:0 z faworyzowaną Miedzią Legnica, udowadniając, że Raków to ekipa, mogąca w Nice I Lidze zrobić niejedną niespodziankę.

Tymczasem niepołomiczanie mają za sobą wygrany mecz z Chojniczanką Chojnice, wygrywając z jedną z rewelacji poprzedniej kampanii zaplecza ekstraklasy 2:0. Zwycięstwo ekipie z Małopolski zapewniły trafienia Marcina Stefanika oraz Dawida Ryndaka. Jednocześnie ekipa Tomasza Tułacza pokazała, że na swoim stadionie będzie groźna.

Obie ekipy w poprzednim sezonie miały okazje mierzyć się ze sobą w ramach II ligi. Warto odnotować, że częstochowianie byli jedyną ekipą, która pokonała Puszczę dwa dwukrotnie w tych rozgrywkach. Raków najpierw pokonał niepołomiczan w delegacji 2:0, z kolei u siebie team z Częstochowy wygrał 2:1.

Ogólnie w sześciu ostatnich ligowych starciach z udziałem obu drużyn cztery razy górą był Raków i dwa razy miał miejsce podział punktów. W trzech ostatnich bojach na stadionie w Niepołomicach z udziałem Puszczy i częstochowian gospodarze przegrali dwa razy, a raz zremisowali.
Obie ekipy do swojego starcia przystąpią w niedzielne popołudnie w swoich najmocniejszych zestawieniach. Tym samym w szeregach gości zobaczymy między innymi Przemysława Oziębałę, Piotra Malinowskiego, czy Agwana Papikjana. Z kolei w zespole z Niepołomic na uwagę zasługuje przede wszystkim Dawid Nowak.

06.08.2017, godz. 17:00 Stadion Puszczy w Niepołomicach
PUSZCZA NIEPOŁOMICE - RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Przewidywane składy:

PUSZCZA (4-2-3-1): Staniszewski – Mikołajczyk, Stawarczyk, Czarny, Bartków, Ryndak, Uwakwe, Stefanik, Domański, Żurek, Orłowski

RAKÓW (4-4-2): Lis – Góra, Niwulis, Duriska, Łabojko, Figiel, Malinowski, P. Oziębała, A. Papikyan, Wójcik, Embalo.

TYP REDAKCJI:

Naszym zdaniem górą w tym starciu będzie ekipa Marka Papszuna. Nasz typ: 0:1.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco