Remis w Gdyni, wygrana Jagi

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: ligapolska.pl  |  30.07.2017 17:25
Na stadionie w Gdyni zawodnicy Arki zremisowali z graczami Wisły Płock 1:1 (1:1). Tymczasem piłkarze Pogoni Szczecin przegrali na swoim terenie z Jagiellonią Białystok 0:1 (0:0).

Co działo się w Gdyni? Zawodnicy Brzęczka objęli prowadzenie już w szóstej minucie, ponieważ bramkę zdobył Byrtek.

Osiem minut potem Furman precyzyjnie dośrodkował z rożnego, lecz Rasak nie wykazał się odpowiednią precyzją. W 17. minucie sędzia nie uznał zaś bramki dla Arki, ponieważ dopatrzył się faulu na Stefańczyku.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy do wyrównania doprowadził zaś Warcholak, który skutecznie wykonał rzut karny.

Po zmianie stron wynik tej niedzielnej konfrontacji już nie uległ zmianie i podopieczni Ojrzyńskiego zremisowali z piłkarzami Brzęczka 1:1.

Arka - Wisła 1:1 (1:1)
0:1 Byrtek 6’
1:1 Warcholak 45+1’ (k.)

Pełna statystyka meczu

Tymczasem na obiekcie w Szczecinie gracze gospodarzy mogli objąć prowadzenie już w szóstej minucie, ale Kelemen obronił uderzenie Gyurcso.

W 30. minucie Portowcy znowu mieli dobrą okazję, ale golkiper ekipy z Podlasia poradził sobie ze strzałem Korta. Siedem minut potem Frączczak nie wykorzystał dokładnego dośrodkowania Rapy.

W doliczonym czasie gry oko w oko z Załuską znalazł się Sekulski, ale golkiper Portowców był górą w tym starciu i do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednego gola.

W 56. minucie w niezłej sytuacji znalazł się Murawski, ale pomocnik Pogoni uderzył głową tylko w słupek bramki strzeżonej przez Kelemena.

W 90. minucie Sheridan wykorzystał błąd Fojuta i pokonał golkipera Pogoni dając Jadze komplet punktów i trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został jeszcze ukarany Burliga.

Pogoń - Jagiellonia 0:1 (0:0)
0:1 Sheridan 90’