Ruch na remis, Warzycha wciąż bez porażki

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  05.05.2017 19:52
Ruch Chorzów do swojego drugie starcia w fazie finałowej Lotto Ekstraklasy przystępował, mając serię pięciu meczów bez zwycięstwa. Jeszcze dłużej, bo od siedmiu spotkań na wygraną czekali zawodnicy Zagłębia Lubin. Ostatecznie żadna z ekip swojej passy nie zakończyła, bo bój zakończył się remisem 1:1.

Chorzowianie borykający się z kłopotami finansowymi cały czas mocno wierzą w to, że uda im się utrzymać ligowy byt.

Z kolei Miedziowi przed startem sezonu zakładali walkę o wyższe lokaty niż dziewiąta pozycja. Rzeczywistość wszystko zweryfikowała.

Pierwsze trzy kwadranse spotkania upłynęły pod znakiem absolutnej dominacji Niebieskich. Dość powiedzieć, że podopieczni Krzysztofa Warzychy w pierwszej części gry oddali 12 strzałów na bramkę rywali, z czego aż siedem było celnych. Dla porównania Zagłębie ani razu nie sprawdziło możliwości golkipera Ruchu.

Pierwsza groźna akcja ze strony chorzowian miała miejsce już w czwartej minucie, gdy swoich sił spróbował Łukasz Surma, ale zabrakło mu szczęścia. Najbliższej strzelenia gola w pierwszej odsłonie Ruch był w 34. minucie. Wówczas gospodarze mieli trzy szanse na to, aby pokonać golkipera, ale Bez efektu.

Tymczasem w 39. minucie wyborną okazję do zdobycia bramki miał Miłosz Przybecki, który poradził sobie z Danielem Dziwnielem, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła lewy słupek. Ostatecznie na przerwę obie ekipy udały się na przerwę z bezbramkowym remisem.

Więcej informacji o Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Po zmianie stron worek z bramkami w końcu się rozwiązał. Wynik rywalizacji otworzył Łukasz Moneta, który w 63. minucie wykorzystał podanie od Bartosza Nowaka i po próbie z lewej nogi umieścił piłkę w siatce. Radość z prowadzenia w szeregach gospodarzy trwała jednak tylko do 74 minuty, gdy do remisu doprowadził Jakub Tosik.

Warto zaznaczyć, że strzelec gola dla Miedziowi miał szczęście, że w ostatnich dwudziestu minutach był jeszcze na placu gry. Wszystko dlatego, że 54. minucie Tosik wyróżnił się brutalnym faulem na jednym z zawodników Niebieskich, po którym należała mu się czerwona kartka, ale sędzia upomniał piłkarza tylko żółtą kartką.

Do końca zawodów wynik rywalizacji nie uległ zmianie. Jednocześnie chorzowianie zaliczyli szósty remis w trwającej kampanii. Natomiast team z Dolnego Śląska zanotował jedenasty kompromis w sezonie. W kolejnej serii gier Ruch na wyjeździe zagra ze Śląskiem Wrocław, a Zagłębie u siebie zmierzy się z Piastem Gliwice.

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
1:0 Moneta 63'