Niesamowity rollercoaster w Lubinie!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  01.05.2017 19:55
W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki rundy finałowej Lotto Ekstraklasy na swoim obiekcie Zagłębie Lubin w niezwykłych okolicznościach zremisowało 2:2 z Cracovią Jednocześnie podopieczni Piotra Stokowca nie potrafią wygrać w lidze od siedmiu meczów. Z kolei team ze stolicy Małopolski do pięciu spotkań przedłużył passę bez wygranej na wyjeździe.

Dość niespodziewanie lubinianie kontynuują zmagania w polskiej ekstraklasie w grupie mistrzowskiej. W dużej mierze zaważyła o tym postawa Miedziowych w tym roku. Z kolei krakowianie byli świadomi walki o ligowy byt już od dłuższego czasu.

O losach rywalizacji toczonej na Stadionie Miejskim w Lubinie zdecydowała pierwsza połowa meczu, w której padły dwie bramki. Wynik spotkania otworzył Mateusz Szczepaniak, mimo że chwilę wcześniej bliski zdobycia bramki był Kamil Mazek. Ostatecznie jednak to były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała strzelił gola, uderzając piłkę głową po odbiciu jej od poprzeczki.

Tymczasem sześć minut przed końcem podstawowego czasu meczu gola strzelił Krzysztof Piątek, który jednak nie okazał radości po zdobyciu bramki, oddając w ten sposób szacunek do swojego byłego klubu. Dodajmy, że napastnik Cracovii zanim trafił do ekipy z Grodu Kraka, to występował właśnie w Zagłębiu.

Więcej informacji o Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

W kolejnych trzech kwadransach spotkania gospodarze szukali szans na zdobycie bramki kontaktowej, która mogłaby dać im nadzieję na korzystny wynik. Bliski szczęście był w w 60. minucie, który starał się pokonać bramkarza rywali po probie z mniej więcej dwóch metrów, ale jego strzał był niecelny.

Natomiast tuż przed końcem meczu gola strzelił Martin Nespor. Gdy wydawało się, że po trzy "oczka" sięgną goście, to Lubomir Guldan wyrównał i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W następnej kolejce ligowej Cracovia zagra u siebie z Arką Gdynia. Natomiast lubinianie w delegacji zagrają z Ruchem Chorzów.

Zagłębie Lubin - Cracovia 2:2 (0:2)
0:1 Szczepaniak 32'
0:2 Piątek 39'
1:2 Nespor 90'
2:2 Guldan 90+2'