REKLAMA
REKLAMA

Fornalik żegna się z Ruchem!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl / Niebiescy.pl  |  20.04.2017 21:43
Mecz z Lechem Poznań w najbliższą sobotę będzie ostatnim spotkaniem dla Waldemara Fornalika w roli szkoleniowca Ruchu Chorzów. Były selekcjoner reprezentacji Polski opublikował specjalne oświadczenie, w którym poinformował, że wraz ze swoim sztabem szkoleniowym żegna się z teamem z Chorzowa.

Klub z Górnego Śląska na brak kłopotów w ostatnim czasie nie narzeka. Nie dość, że Ruch boryka się z problemami finansowymi, a drużyna broni się przed spadkiem z ligi, to jeszcze w fazie finałowej rozgrywek, Niebieskich poprowadzi nowy opiekun.

Wszystko dlatego, że Fornalik nie doszedł do porozumienia z władzami klubu, dając to jasno do zrozumienia w specjalnym oświadczeniu, które pojawiło się na łamach serwisu Niebiescy.pl.

Oświadczenie trenera Waldemara Fornalika:

"Po 2,5 roku mojej pracy w Chorzowie nadszedł czas na podjęcie trudnej decyzji - sobotni mecz z Lechem Poznań będzie ostatnim, który poprowadzę w tym sezonie w roli trenera Ruchu Chorzów. Jak ciężka to była decyzja zrozumieją tylko ci, którzy wiedzą jak blisko jestem związany z Ruchem i tworzącymi go ludźmi. Razem przeżywaliśmy lepsze i gorsze chwile. Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy - w tym szczególnie ostatnich dni - sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować.

Razem z zawodnikami wykonaliśmy ciężką pracę, która dała nam na boisku 34 punkty. Rozstaję się z drużyną, którą stać na utrzymanie i z którą tworzyliśmy dobrze współpracujący kolektyw. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym, co wydarzyło się w Ruchu w ostatnich latach - w szczególności drużynie, wspaniałym kibicom i wszystkim współpracownikom.

Z Niebieskimi pozdrowieniami - Waldemar Fornalik"Według informacji SportoweFakty.wp.pl nowym trenerem chorzowian ma zostać Krzysztof Warzycha, który skompletował już podobno  zespół swoich współpracowników. Tymczasem pierwsze plotki w sprawie byłego opiekuna Biało-czerwonych są takie, że może on objąć stery w Bruk-Becie Termalice Nieciecza, której sternicy klubu cały czas są w trakcie poszukiwań trenera, który będzie roli rolę pierwszego trenera Słoników.

Dodajmy, że na komentarz w sprawie decyzji Fornalika pozwolił sobie rzecznik prasowy klubu z Chorzowa w osobie Witolda Jajszczoka, który nie ukrywał zażenowania z powodu postanowienia urodzonego w Myślenicach szkoleniowca. Warto zaznaczyć, że 20 kwiecień 2017 roku to dzień, w którym klub z Chorzowa obchodził swoje 97 urodziny, czyli najlepsza pora na prezent.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
12.08 09:37
11.08 19:51
11.08 16:36
11.08 16:00