Samobój Grodzickiego, wygrana Korony

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  10.04.2017 20:05
Korona Kielce odniosła kolejne zwycięstwo przed własną publicznością. Tym razem skromnie 1:0 pokonała u siebie Ruch Chorzów. Jedyna bramka meczu padła w końcówce po samobójczym trafieniu Rafała Grodzickiego.

Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa u siebie Korona liczyła na kolejną pełną pulę. Ruch do Kielc przyjechał jednak z nadzieją na potwierdzenie dobrej formy z ostatnich meczów.

W 13. minucie groźnie na bramkę Korony uderzał Palanca, ale na posterunku był Hrdlicka. Kilka chwil później na prowadzeniu powinien być Ruch. Przybecki minął poza polem karnym wychodzącego z bramki bramkarza i sam biegł pustą bramkę. W tylko sobie wiadomy sposób uderzając na pustą bramkę trafił w słupek.

Kolejne groźniejsze sytuacje miały miejsce w końcówce pierwszej połowy. W 43. minucie dobrą interwencją popisał się Hrdlicka, który nogami obronił uderzenie Micanskiego z kilku metrów. Kilka chwil później bramkarz Ruchu ponownie ratował swój zespół. Tym razem świetnie odbił futbolówkę po uderzeniu Palanci.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 84. minucie. Po mocnym strzale Aankoura, tor lotu piłki zmienił Grodzicki i pokonał własnego bramkarza,

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
1:0 Grodzicki (sam.) 84'