Portowcy gromią gdynian!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  08.04.2017 19:59
Pewnym zwycięstwem 5:1 Pogoni Szczecin nad Arką Gdynia zakończył się drugi sobotni mecz 28. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jednocześnie Duma Pomorza zakończyła serię sześciu meczów bez zwycięstwa w lidze, która trwała od 19 lutego.

Mimo awansu do finału Pucharu Polski przed starciem z Portowcami zagrożony utratą pracy był Grzegorz Niciński. Tym samym szkoleniowiec gdynian w sobotni wieczór wraz z prowadzoną przez siebie Arką liczył na zwycięstwo.

Tymczasem szczecinianie liczyli na rehabilitację po pucharowej porażce z Lechem Poznań, chcąc wrócić na zwycięski szlak.

W pierwszym kwadransie rywalizacji kibice zgromadzenia na trybunach stadion im. Floriana Krygiera byli świadkami dwóch goli. Najpierw w drugiej minucie rywalizacji prowadzenie gospodarzom dał Adam Frączczak, który będąc niepilnowanym, nie miał kłopotu z tym, aby z bliskiej odległości skierować futbolówkę do siatki po centrze z boku boiska.

Radość w szeregach Pogoni z jednobramkowego prowadzenia trwała jednak tylko 60 sekund, bo do remisu doprowadził Przemysław Trytko. Napastnik gdynian podobnie jak chwilę wcześniej piłkarz Portowców również po uderzeniu głową zdobył bramkę. W kolejnych minutach pierwsze części więcej goli nie padło, więc do przerwy miał miejsce remis 1:1.

Więcej informacji o Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

W drugiej odsłonie ekipa Kazimierza Moskala wzięła się solidniej do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po raz drugi na prowadzenie Pogoń wyprowadził w 53. minucie Frączczak, który znowu po strzale głową pokonał Konrada Jałochę. Golkiper ekipy z Trójmiasta po raz trzeci wyciągał piłkę siatki, gdy strzałem z prawej nogi pokonał go Spas Delev.

Mimo przewagi dwóch trafień gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać i kontynuowali egzekucję na rywali. Czwartego gola dla szczecinian w 63. minucie strzelił Rapa, który wykorzystał dośrodkowanie w wykonaniu strzelca trzeciego gola dla Portowców. Z kolei w doliczonym czasie wynik na 5:1 dla Pogoni po samobójczym trafieniu ustalił Michał Marcjanik.

Dzięki ważnej wygranej ekipa ze Szczecina ma już 36 punktów na koncie i wciąż liczy się w walce o grę w grupie mistrzowskiej po zakończeniu rundy zasadniczej rozgrywek. Z kolei coraz bardziej komplikuje się sytuacja gdynian, którzy mają tylko cztery "oczka" przewagi nad ostatnim Górnikiem Łęczna.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 5:1 (1:1)
1:0 Frączczak 2'