Beniaminek lepszy od lidera

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  17.12.2016 19:56
W drugim sobotnim meczu w ramach 20. kolejki polskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok uległa przed własną publicznością Wiśle Płock 1:2. Beniaminek szalę zwycięstwa na swoja stronę przechylił rzutem na taśmę, odnosząc swoje szóste zwycięstwo w sezonie. Żółto-czerwoni doznali z kolei piąte porażki.

Białostoczanie do potyczki z Nafciarzami przystępowali z dużymi nadziejami, chcąc wykorzystać potknięcie Lechii Gdańsk i zwiększyć przewagę nad grupą pościgową, której celem jest zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu. Jednakże płocczanie opromienieni wygraną nad Ruchem Chorzów liczyli na kolejny triumf.

Chociaż w pierwszej części gry naprawdę sporo się działo i każda z ekip miała swoje sytuacje strzeleckie, to ostatecznie nie miało to przełożenia na wynik rywalizacji. Tym samym efektowność tworzenia klarownych sytuacji, poszła w parze z efektywnością i na przerwę oba zespoły udały się z wynikiem 0:0.

Więcej informacji o Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

W drugiej odsłonie worek z bramkami w końcu się rozwiązał, a doprowadził do tego Piotr Wlazło. Autor hat-tricka w boju z chorzowianami przed tygodniem, wyprowadził wiślaków na prowadzenie po sprytnym zgraniu piłki głową przez Jose Kante. Jednocześnie urodzony w Radomiu zawodnik zaliczył swoje czwarte trafienie w trwającej kampanii.

Radość w szeregach gości z korzystnego rezultatu trwała do 59 minuty, gdy do remisu doprowadził Fedor Cernych. Litwin wykorzystał podanie od Rafała Grzyba i mocnym strzałem z prawej nogi sprawił, że do kapitulacji został zmuszony Seweryn Kiełpin.

Ostatnie słowo należało jednak do Wisły, bo w doliczonym czasie bramkę zdobył Kamil Sylwestrzak i trzy "oczka" pojechały do Płocka.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:2 (0:0)
0:1 Wlazło 49'
1:1 Cernych 59'
1:2 Sylwestrzak 90'