Udany debiut Michniewicza

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  18.07.2016 19:53
Siódma wiktoria niecieczan nad Arką Gdynia w rywalizacji o ligowe punkty stała się faktem. W meczu zamykającym pierwszą kolejkę Lotto Ekstraklasy piłkarze Bruk-Betu Termaliki pokonali przed własną publicznością beniaminka rozgrywek 2:0. Udane zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Vladislavs Gutkovskis, który strzelił gola i zanotował asystę.

Po pięciu latach gry w pierwszej lidze Arka wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. Chociaż najbardziej oczekiwanym meczem tej ekipy w Lotto Ekstraklasie jest bój z Lechią Gdańsk, to na inaugurację podopieczni Grzegorza Nicińskiego mierzyli się z Bruk-Betem.

Pierwsza połowa daleka była od tego, żeby uznać ją za pasjonujące widowisko. W gruncie rzeczy nawet słowo przeciętny mecze nie pasuje do określenia stanu rywalizacji niecieczan z zespołem z Trójmiasta. Nie zmienia to jednak faktu, że kibicom dane było zobaczyć jednego gola w pierwszych trzech kwadransach gry.

A kto był zdobywcą bramki? Gutkovskis. Wysoki napastnik Słoni wykorzystał swoje bardzo dobre warunki fizyczne, oddając strzał głową i golkiper gdynian został zmuszony do kapitulacji. Warto zaznaczyć, że było to pierwsze trafienie 21-latka na boiskach Ekstraklasy.

Więcej informacji o Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

W drugiej części gry również mieliśmy do czynienia ze słabymi zawodami, w których obaj trenerzy zachowywali spokój. Jednak ostatecznie z uśmiechem spotkanie zakończył opiekun gospodarzy, którzy tuż przed końcem rywalizacji podwyższyli swoje prowadzenie. Tym samym czarna seria meczów Arki z Pomarańczowymi wciąż trwa.

Wynik spotkania w 79. minucie ustalił Stefanik, który trafił do teamu spod Tarnowa z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Słowacki zawodnik wykorzystał podanie od Gutkovskisa i po ostatnim gwizdku sędziego fani gospodarzy mieli powody do radości. Odnotujmy, że Bruk-Bet po pierwszej kolejce zajmuje trzecie miejsce w ligowej stawce.

Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 2:0 (1:0)
1:0 Gutkovskis 9'
2:0 Stefanik 79'