REKLAMA
REKLAMA

Surma: Wielkie Derby Śląska mają swój "smaczek"

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  21.02.2016 09:38
Ruch Chorzów zmierzy się dzisiaj z Górnikiem Zabrze w ramach 23. kolejki Ekstraklasy. Pomocnik Niebieskich, Łukasz Surma przyznał, że Wielkie Debry Śląska nadal są dla niego źródłem wyjątkowych emocji.

- Lata lecą, ale nadal to coś wyjątkowego. Derby to zawsze wielkie wydarzenie. Każdego dnia napięcie powoli rośnie, ale kulminacja jest w dniu meczu - powiedział 38-latek cytowany przez oficjalną stronę internetową Ruchu.

- Wielkie Derby Śląska mają swój "smaczek" i są wyjątkowe, gdyż jako jedne z ostatnich są meczem, w którym bierze udział spora część piłkarzy związanych z regionem. Nigdzie indziej w Polsce nie ma już wielu takich sytuacji. Cieszę się, że w Górniku jest ktoś taki jak Adam Danch, a u nas, w Ruchu, są młodzi chłopcy, wychowankowie, którzy identyfikują się z klubem - kontynuował.

Podczas niedzielnego spotkania na trybunach zasiądzie 25 tysięcy kibiców. - Każdy chce grać przy takiej publiczności i nikomu nie będzie plątało to nóg. Górnik jest zadowolony, że wreszcie może występować przy pełnym stadionie, a nas kibice przeciwnika zmotywują do jeszcze lepszej gry. Na razie jest spokojnie, bo cała otoczka dopiero nabiera kształtów i rozpędu. Każdy wewnętrznie musi być skoncentrowany, aby zagrać dobry mecz - podsumował.

Niebiescy zajmują aktualnie szóste miejsce w Ekstraklasie. Górnik plasuje się z kolei na ostatniej pozycji.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
22.09 21:18