REKLAMA
REKLAMA

Fornalik: To będzie twardy pojedynek

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  18.02.2016 15:55
Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w 23. kolejce Ekstraklasy. Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji trener Niebieskich, Waldemar Fornalik przyznał, że jego drużyna jest przygotowana na ciężki pojedynek.

- Kolejne derby przed nami, w trochę innych okolicznościach, na nowo oddanym stadionie. Co prawda nie w całości, ale i tak robi wrażenie. Liczymy na ciekawy mecz, że kibice zobaczą dobrą piłkę. Przygotowujemy się do tego meczu bardzo starannie, jesteśmy gotowi na twardy, zdecydowany pojedynek - powiedział 52-letni szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

- Nie mamy wielu zawodników, którzy nie grali jeszcze w derbach, występowali już również przy takiej publiczności, w sytuacjach gdy naszych kibiców nie było. Nie wyobrażam sobie, żeby to miało stanowić problem. Natomiast przygotowanie mentalne to już nasza wewnętrzna sprawa., której się trzymamy. Zawodnicy doskonale wiedzą, jakie to są mecze, doskonale wiedzą że jest to też normalny mecz, trzeba grać w piłkę, realizować założenia. Emocje nie mogą wziąć góry nad rozsądkiem - dodał.

Waldemar Fornalik odniósł się również do sytuacji kadrowej w swoim zespole. - Ze świeżych urazów, kontuzja Mateusza Cichockiego. Wciąż leczą się też Michał Helik i Maciek Urbańczyk, pozostali zawodnicy są zdrowi i przygotowani do gry - zaznaczył.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
22.09 21:18