REKLAMA
REKLAMA

Surma: Kibicom dziękuję za wsparcie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.10.2015 16:33
Swój pięćsetny mecz w Ekstraklasie rozegrał w piątkowy wieczór przeciwko Śląskowi Wrocław Łukasz Surma. Doświadczony piłkarz Niebieskich nie ukrywał, że było to dla niego wyjątkowe wydarzenie. Zawodnik ujawnił, że starał się robić wszystko, aby reszcie zespołu jego indywidualny sukces nie zaprzątał głowy.

- Przed meczem denerwowałem się i to bardzo, bo zdawałem sobie sprawę z tego, że rozegranie pięćsetnego spotkania w Ekstraklasie to coś szczególnego. Jednak nie chciałem, aby zaprzątało to głowy nie tylko mojej, ale także chłopaków - mówił pomocnik chorzowian.

- Zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Cieszę się, że udało nam się wygrać ze Śląskiem. Zagraliśmy bardzo ambitnie. Mimo że Śląsk miał przewagę w posiadaniu piłki i częściej ją rozgrywał. Jednak nie potrafił tego przełożyć na sytuacje strzeleckie - dodał.

W ostatnich fragmentach boiskowej rywalizacji Ruch Chorzów mógł podwyższyć swoje prowadzenie, bo sędzia podyktował rzut karny dla Niebieskich. Kibice na trybunach domagali się , aby do piłki podszedł Łukasz Surma. Ostatecznie jednak uderzenie z jedenastu metrów oddał Patryk Lipski, który nie dał rady pokonać bramkarza rywali. Obchodzący swój jubileusz zawodnik wyjaśnił po zakończeniu spotkania, dlaczego sam nie podszedł do rzutu karnego.

- Dlaczego nie posłuchałem kibiców i strzelałem rzutu karnego? Mam swoją rolę na boisku i ktoś inny był oddelegowany do strzelania rzutu karnego. Zresztą nie byłem świadomy, że kibice tego chcą. Myślałem, że wykrzykiwali moje imię nazwisko w geście podziękowania za to, że gram dla Ruchu, co miało miejsce już wcześniej - tłumaczył 38-letni piłkarz.

- Korzystając, z okazji, chciałbym podziękować kibicom Ruchu za wsparcie. Zdecydowaną większość swoich meczów w Ekstraklasie rozegrałem dla Niebieskich i jestem z tego dumny. Tym bardziej że to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce - zakończył wychowanek Wisły Kraków.Łukasz Pawlik


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy