Pierwszoligowy raport: niedziela

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  18.10.2015 15:14
W jedynym niedzielnym meczu 13. kolejki na zapleczu Ekstraklasy, Chrobry Głogów pokonał przed własną publicznością Zawiszę Bydgoszcz 3:1 (0:1).

Pierwsza połowa przebiegała jednak pod dyktando faworyzowanych Rycerzy Pomorza. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do doliczonego czasu gry pierwszej połowy - wtedy to w podbramkowym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Panayotov. Druga połowa to był już jednak koncert gości. W 51. minucie głogowianie rozegrali jedną z piękniejszych zespołowych akcji w tym sezonie, a wykończył ją Górski silnym uderzeniem pod poprzeczkę. W dalszej części meczu z pomocą przyszły gospodarzom stałe fragmenty gry - najpierw w 65. minucie po rzucie rożnym bitym przez Drewniaka i zgraniu Byrtka, z najbliższej odległości do bramki trafił Ilków-Gołąb, a pięć minut później świetne dośrodkowanie Drewniaka z rzutu wolnego na bramkę zamienił Bogusławski. Chrobry po dzisiejszym zwycięstwie zrównał się z Zawiszą punktami i wskoczył na szóstą lokatę.

Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:1)
0:1 Panayotov 45+1'
1:1 Górski 51'
2:1 Ilków-Gołąb 65'
3:1 Bogusławski 70'