Pierwszoligowy raport: piątek

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  03.10.2015 15:20
Po piątkowych spotkaniach na zapleczu Ekstraklasy, na pozycję wicelidera wskoczyła Arka Gdynia, która pokonała Olimpię Grudziądz. Punkty stracił lider, Dolcan Ząbki, który zremisował z Chrobrym Głogów.

Wszystkie trzy piątkowe mecze rozpoczęły się o godzinie 18:00. W Legnicy, znajdująca się tuż nad strefą barażowo-spadkową Miedź, podzieliła się punktami z Wigrami Suwałki po bezbramkowym remisie. Najlepszą sytuację zmarnowali trzy minuty po przerwie piłkarze z Suwalszczyzny - po faulu Midzerskiego na Monecie, fatalnie z rzutu karnego spudłował Bartkowski. Obie drużyny pozostaną zatem w dolnej połówce tabeli.

Szósty kolejny mecz bez porażki zanotowała pnąca się w górę tabeli Arka Gdynia, która pokonała fatalnie spisującą się od początku sezonu Olimpię Grudziądz. Wynik otworzyli jednak w 49. minucie gospodarze, kiedy to po dośrodkowaniu Kaczmarka kapitalnym wolejem popisał się Kurowski - futbolówka odbiła się od poprzeczki, od pleców Jałochy i trafiła do siatki. Gdynianie odwrócili rezultat w ostatnim kwadransie - najpierw w 78. minucie po faulu na Abbocie rzut karny wykorzystał Stolc, a dziesięć minut później płaskim uderzeniem komplet punktów przyjezdnym zapewnił Yussuf. Żółto-niebiescy dzięki wygranej w Grudziądzu, wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Wszystko co najważniejsze w spotkaniu pomiędzy liderującym Dolcanem, a przeżywającym kryzys formy Chrobrym (trzy porażki z rzędu) wydarzyło się przed przerwą. Pierwsi do siatki trafili przyjezdni - w 18. minucie skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Hudyma. 20 minut później arbiter Pskit podyktował jedenastkę po drugiej stronie boiska. Do piłki podbiegł Tarnowski, który pewnym strzałem ustalił końcowy rezultat. Dolcan pozostaje na szczycie tabeli, jednak w przypadku zwycięstwa Zawiszy lub Wisły Płock, pożegna się z fotelem lidera.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:0

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 1:2 (0:0)
1:0 Jałocha (sam.) 49'
1:1 Stolc (k.) 78'
1:2 Yussuf 88'

Dolcan Ząbki - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
0:1 Hudyma (k.) 18'
1:1 Tarnowski (k.) 38'