Puchar Polski: Cracovia w ćwierćfinale

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.09.2015 19:36
W trzecim spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyli gracze Cracovii. Podopieczni Jacka Zielińskiego pokonali 3:1 GieKSę Katowice i w ćwierćfinale rozgrywek zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

Więcej informacji o Ekstraklasie i Pucharze Polski na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Mecz GieKSy Katowice z Cracovią był starciem dwóch zespołów, które w ostatnim czasie nie sprawiały powodów do radości swoim kibicom. Katowiczanie w pięciu ostatnich spotkaniach przegrali cztery razy. Tymczasem Pasy mieli za sobą dwa remisy z rzędu.

W pierwszych trzech kwadransach gry emocji na stadionie było tyle, co kot napłakał. Aczkolwiek w  tym niezwykle słabym widowisku w pierwszej części spotkania padł jeden gol, którego autorem był Covilo. Serbski pomocnik wykorzystał podanie Mateusza Cetnarskiego. Chwilę później podwyższyć prowadzenie mógł Piotr Polczak, ale na posterunku był golkiper Trójkolorowych.

Tempo gry po zmianie stron tempo gry nie uległo zmianie i nadal kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Bukowej byli świadkami słabych zawodów. Jednakże podobnie jak w pierwszej połowie miało miejsce jedno trafienie. Na listę strzelców wpisał się Jendrisek, który dobił uderzenie Bartosza Rymaniaka.

Jedenaście minut przed końcem podstawowego czasu gry nadzieję w serca kibiców GieKSy wlał Goncerz, który wykorzystał rzut karny za faul na Wojciechu Trochimie. To jednak było wszystko, na co było stać podczas środowego wieczoru piłkarzy gospodarzy. Tymczasem wynik spotkania w 85. minucie ustalił Diabang i mecz zakończył się wygraną Cracovii 3:1.

GieKSa Katowice - Cracovia Kraków 1:3 (0:1)
0:1 Covilo 19'
0:2 Jendrisek 71'
1:2 Goncerz 79' (k.)
1:3 Diabang 85'

GieKSa: Goncerz 44', Czerwiński 45+1'

GieKSa: Dobroliński – Pietrzak, Praznovsky (81' Wołkowicz), Kamiński, Czerwiński, Leimonas, Pielorz (76' Burkhardt), Frańczak, Bębenek, Iwan (68' Trochim), Goncerz

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Rymaniak, Polczak, Jaroszyński, Covilo, Dąbrowski, Kapustka (84' Wdowiak), Cetnarski, Rakels (76' Dialiba), Jendrisek (90' Szewczyk).