Pierwszoligowy raport: niedziela

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  20.09.2015 22:37
Trzy punkty do ligowego dorobku dopisali sobie dziś piłkarze Stomilu Olsztyn i Pogoni Siedlce, którzy pokonali odpowiednio Chrobrego Głogów i Wigry Suwałki. Liderem na zapleczu Ekstraklasy pozostaje Dolcan Ząbki, który zremisował dziś z Chojniczanką.

Niedzielne zmagania rozpoczęły się w Olsztynie, gdzie na pozycję wicelidera po zwycięstwie nad Chrobrym Głogów wskoczył Stomil. Wszystko zaczęło się jednak po myśli przyjezdnych, bowiem już w 18. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Byrtek. Radość w obozie gości trwała jednak tylko siedem minut, ponieważ po faulu na Meschii w polu karnym, strzałem z 11 metrów wyrównał sam poszkodowany. W 78. minucie olsztynianie wywalczyli drugą jedenastkę - sfaulowany został Lech, który po chwili wyprowadził Stomil na prowadzenie, by po chwili... wylecieć z boiska za przepychanki z bramkarzem. Gospodarze dowieźli zwycięstwo do końca i awansowali na pozycję wicelidera z jednym zaległym meczem do rozegrania.

Skromne zwycięstwo zanotowała dziś Pogoń Siedlce, która w Pruszkowie ograła Wigry Suwałki 1:0. Decydująca o losach meczu akcja rozegrała się w 23. minucie - po szybkiej kontrze wyprowadzonej przez Bodzionego, Wrzesiński dośrodkował z prawej flanki w pole karne, gdzie idealnie stopę dołożył Duda. Siedlczanie dzięki dzisiejszej wygranej wyskoczyli ze strefy spadkowej.

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań dziewiątej serii, Bytovia zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 2:2. Wynik otworzyli w 26. minucie Rycerze Pomorza, po tym jak po faulu Chomiuka rzut karny na gola zamienił Drygas. Druga bramka padła również po strzale z 11 metrów - faulowany był Opałacz, a do wyrównania doprowadził Wróbel. Bytowianie wynik spotkania odwrócili w pełni w 68. minucie, kiedy to z asysty Korta skorzystał Surdykowski. Niebiesko-czarni długo walczyli o bramkę wyrównującą i dopięli swego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry - dobrą centrą popisał się Mica, a punkt bydgoszczanom zapewnił Patejuk. Bytovia po dzisiejszym dniu zajmuje siódme miejsce, a Zawisza jest trzeci

W ostatnim meczu dziewiątej kolejki liderujący Dolcan Ząbki zremisował na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:1. Po bezbramkowej pierwszej połowie, gospodarze objęli prowadzenie w 68. minucie, kiedy to po podaniu Rogalskiego bramkarza Dolcanu minął Niedziela, po czym wpakował piłkę do pustej siatki. Piłkarze spod Warszawy do wyrównania doprowadzili sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry - Gołębiewski wycofał piłkę na piąty metr, skąd celnym uderzeniem popisał się Świerblewski. Dolcan po dziewięciu kolejkach jest liderem na zapleczu Ekstraklasy, natomiast Chojniczanka znajduje się tuż nad strefą barażowo-spadkową.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
0:1 Byrtek 18'
1:1 Meschia (k.) 25'
2:1 Lech (k.) 78'

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)