Kolejny remis Pogoni

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: LigaPolska.pl  |  29.08.2015 22:21
Piłkarze Pogoni Szczecin mają w tym sezonie patent na remisy. Dziś podzielili się punktami z Koroną Kielce (1:1) w ramach siódmej kolejki Ekstraklasy. Dla Portowców był to już piąty remis w rozgrywkach. Debiut w barwach szczecińskiej ekipy zaliczył pozyskany niedawno Wladimir Dwaliszwili.

Po 23 bezbarwnych minutach wynik pojedynku otworzyli goście. Patryk Małecki dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Mateusz Matras. Pomocnik mocnym strzałem głową pokonał Zbigniewa Małkowskiego.

W kolejnych minutach inicjatywa przechodziła z rąk do rąk, co z kolei przełożyło się na obraz gry. Mogli być z niego zadowoleni kibice zgromadzeni na Kolporter Arena, ponieważ akcja przenosiła się z jednego pola karnego do drugiego.

W 32. minucie stan konfrontacji mógł wyrównać Łukasz Sierpina, ale po interwencji Dawida Kudły piłka odbiła się od słupka. Chwilę później błąd kielczan mógł wykorzystać Matras. W ostatnim momencie jego strzał zablokował jeden z graczy Korony.

W 38. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Adama Frączczaka na Tomaszu Zającu. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Przemysław Trytko i spokojnym strzałem umieścił ją w siatce. W końcówce obie ekipy stworzyły po jeszcze jednej doskonałej okazji, ale na wysokości zadania stanęli bramkarze.

Druga odsłona z pewnością nie zachwyciła kibiców. Obie ekipy miały duże problemy z przedarciem się w pole karne przeciwnika, dlatego brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola.

Najlepszą okazję w końcówce spotkania zmarnował debiutujący Wladimir Dwaliszwili. Po centrze Frączczaka Gruzin oddał strzał głową, ale futbolówka trafiła jedynie w słupek. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
0:1 Matras 23'
1:1 Trytko 39' (k.)