Zagłębie wypunktowało Ruch

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: LigaPolska.pl  |  29.08.2015 19:49
Piłkarze Zagłębia Lubin w stu procentach wykorzystali atut własnego boiska, pewnie pokonując Ruch Chorzów 3:1 w ramach siódmej kolejki Ekstraklasy. Wszystkie trafienia Miedziowi zapisali na swoje konto w drugiej połowie. Honor gości w końcówce uratował Łukasz Surma.

Choć spotkanie prowadzone było w dynamicznym tempie, kibice zgromadzeni na stadionie w Lubinie mieli powody do niezadowolenia. W pierwszej odsłonie kibice nie obejrzeli bowiem klarownych sytuacji do zdobycia gola.

Najwięcej emocji dostarczały strzały z dystansu piłkarzy Zagłębia Lubin, ale dobrze między słupkami bramki Ruchu spisywał się Matus Putnocky.

Dla lepszego zobrazowania sytuacji na murawie warto spojrzeć na statystyki. Gospodarze oddali dziewięć strzałów na bramkę, z czego aż dziewięć zza pola karnego. Goście uderzyli na bramkę zaledwie raz.

Worek z golami rozwiązał się po zamianie stron. Wynik spotkania w 56. minucie otworzyli gospodarze. Po szybkiej akcji Krzysztof Janus posłał idealna centrę w kierunku wbiegającego na szósty metr Adriana Rakowskiego, który strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Choć w kolejnych minutach dłużej w posiadaniu piłki utrzymywali się goście, kolejne trafienie dopisali Miedziowi. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Janus, który zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Golkiper gości mógł w tej sytuacji zachować się lepiej, ponieważ piłka zmierzała w sam środek bramki.

W 82. minucie było już 3:0. Jeden z piłkarzy Ruchu odegrał piłkę z autu do własnego bramkarza. Putnocky próbował przelobować nacierającego na pole karne Michala Papadopoulosa, ale popełnił fatalny błąd. Czech zdołał odebrać mu piłkę i wpakować ją do siatki.

Choć Niebiescy zostali kompletnie zdeklasowani, do końca starali się zmniejszyć rozmiary porażki. Udało im się to w 90. minucie. Zza pola karnego huknął Łukasz Surma. Piłka po drodze odbiła się rykoszetem, przeturlała się po rękawicach bramkarza, odbiła się od słupka i ostatecznie znalazła się w siatce.

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 3:1 (0:0)
1:0 Rakowski 56'