Puchar Polski: Sosnowiczanie eliminują Górników z Zabrza

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 22:22
Do sporej niespodzianki doszło w spotkaniu w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Zagłębie Sosnowiec na swoim stadionie pokonało Górnik Zabrze 3:1. Trafienia dla sosnowiczan zaliczyli: Łukasz Sołowiej, Krzysztof Markowski oraz Michał Fidziukiewicz. Autorem honorowego gola dla Górnika był z kolei Bartosz Iwan.

Dzisiejszy mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Zabrze był dziewiątym w historii, biorąc pod uwagę spotkania w ramach Pucharu Polski. Przed meczem lepszym bilansem mogli pochwalić się zabrzanie, którzy wygrali pięć meczów. Natomiast trzy razy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili sosnowiczanie.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie. Bramce strzeżonej przez Sebastiana Przyrowskiego zagroził Jakub Arak, który starał się pokonać golkipera gości uderzeniem głową po centrze Sebastiana Dudka z rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu młodego napastnika minęła jednak słupek bramki Górnika.

Odpowiedź podopiecznych Józefa Dankowskiego miała miejsce w 22. minucie. W roli głównej wystąpił Iwan, który otrzymał dobre podanie od Dominika Sadzawickiego i mocnym uderzeniem pokonał Wojciecha Fabisiaka. Przedstawiciele 14-krotnych mistrzów Polski objęli prowadzenie, co wywołało dużą konsternację na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

Mimo że gospodarze przegrywali, to nie odpuszczali i szukali gola wyrównującego. Przede wszystkim defensywa Górnika miała problemy w ostatnich piętnastu minutach pierwszej połowy. W 37. minucie mocno zakotłowało się w polu karnym gości. W ostatecznym rozrachunku Danch i spółka wyszli z opresji i do przerwy to zabrzanie schodzili w lepszych nastrojach.

Więcej informacji o Ekstraklasie i Pucharze Polski na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

W drugiej odsłonie pierwsi groźną akcję stworzyli sobie zawodnicy dowodzeni przez Artura Derbina. W 50. minucie Łukasz Matusiak próbował pokonać Przyrowskiego uderzeniem sprzed pola karnego, ale piłka trafiła w jednego z rywali. Natomiast pięć minut później swoich sił spróbował Łukasz Sołowiej, który wykorzystał zagranie Dudka z rzutu rożnego i głową wpakował piłkę do siatki.

Niespodziewany obrót wydarzeń miał miejsce w 65. minucie. Po świetnie rozegranej akcji Matusiaka, który posłał piłkę w pole karne Górników w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie znalazł się Markowski i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Od tej pory sensacja była bliska i bliżej starcia z Koroną Kielce byli sosnowiczanie.

Gdy wydawało się, że do końca spotkania wynik meczu nie ulegnie zmianie, to dał o sobie znać wprowadzony na boisko Fidziukiewicz, który ustalił rezultat spotkania na 3:1 dla Zagłębia Sosnowiec. Jednocześnie fatalna zabrzan trwa i końca jej nie widać. Tymczasem sen ekipy z Sosnowca trwa.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 3:1 (0:1)