Korona lepsza od Piasta

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  29.05.2015 22:28
W drugim piątkowym meczu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Korona Kielce mierzyła się z Piastem Gliwice, górą byli kielczanie. Gol na wagę pełnej puli dla Korony padł w doliczonym czasie gry, a jego autorem był Vlastymir Jovanović. Bośniak ustalił wynik boiskowej rywalizacji na 2:1 i zaliczył jednocześnie swoje drugie trafienie w sezonie.

Po dwóch z rzędu zwycięstwach piłkarze Piasta Gliwice w piątkowy wieczór mieli zamiar za wszelką cenę zapewnić sobie utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Podobny cel przyświecał jednak graczom gospodarzy, którzy chcieli zanotować swoje pierwsze zwycięstwo w fazie finałowej.

W pierwszym kwadransie spotkania, mimo że nie działo się zbyt wiele, to blisko strzelenia gola byli podopieczni Ryszarda Tarasiewicza. W 14. minucie po centrze Kiełba na listę strzelców mógł wpisać się Pyłypczuk. Ukrainiec nie trafił jednak dobrze w piłkę i cała akcja spaliła na panewce.

Kolejne fragmenty meczu to okres przewagi gości, która mogła zostać udokumentowana trafieniami Szeligi i Wilczka. Żaden ze wspominanych piłkarzy swoich sytuacji jednak nie wykorzystał i wynik nie uległ zmianie. Tymczasem w 36. minucie po świetnej akcji Kapo gola strzelił Trytko i na przerwę w lepszych nastrojach udali się zawodnicy Złocisto-krwistych.

Więcej informacji o T-Mobile Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Radość z jednobramkowego prowadzenia towarzyszyła kielczanom tylko do 54. minuty. Wówczas swojego drugiego gola w 11 występie w Ekstraklasie strzelił Moskwik. Najpierw bramkę próbował zdobyć Szeliga. Aczkolwiek jego uderzenie obronił Cerniauskas. Przy dobitce defensora Piastunek litewski golkiper był jednak bezradny.

W 70. minucie gliwiczanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po akcji zainicjowanej przez Vassiljeva i Badię gola na 2:1 powinien strzelić Szeliga, ale przestrzelił. Z kolei w doliczonym czasie gry do głosu doszła Korona, która za sprawą Jovanovicia zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa i gospodarze mogli cieszyć się z jedenastej wiktorii w trwającej kampanii.

Korona Kielce - Piast Gliwice 2:1 (1:0)
1:0 Trytko 36'
1:1 Moskwik 54'
2:1 Jovanović 90+1'