Serie przedłużone, remis przy Kałuży

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.05.2015 22:22
W drugim piątkowym meczu 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w grupie spadkowej, Cracovia Kraków zremisowała z Koroną Kielce. Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie, po tym jak rzut karny na gola zamienił Rakels. Koroniarze odpowiedzieli po pięciu minutach, kiedy to po stałym fragmencie gry do wyrównania doprowadził Sylwestrzak.

Trener Zieliński, zgodnie z maksymą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, posłał do boju z Koroną identyczną jedenastkę, która wybiegła od pierwszych minut starcia z Zawiszą. W drużynie z Kielc doszło za to do dwóch zmian - zamiast Cebuli i Luisa Carlosa, pojawili się Klemenz i Pylypchuk.

Pasy wyszły na prowadzenie po kwadransie gry - w polu karnym nieodpowiedzialnie zachował się Leandro, który wyraźnie faulował Jendriska. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Rakels, który silnym płaskim strzałem otworzył wynik. Radość w krakowskim obozie trwała jednak tylko pięć minut - po dośrodkowaniu Kiełba z rzutu rożnego do wyrównania doprowadził bowiem Sylwestrzak.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry okazję do objęcia prowadzenia mieli kielczanie. Po przytomnym wyjściu Cerniauskasa, który uprzedził Rakelsa, podopieczni trenera Tarasiewicza uruchomili szybką kontrę. Kiełb poradził sobie przed polem karnym z defensorem gospodarzy, po czym huknął z 15 metrów, jednak Pilarz palcami przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

Po zmianie stron to również koroniarze byli bliżsi zdobycia bramki na 2:1. W 58. minucie fatalny błąd defensywy wykorzystał Trytko, następnie zagrał ją do Jovanovicia, który w dogodnej sytuacji nie zdołał oddać jednak skutecznego strzału i wracający obrońcy zdołali wybić piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później po podaniu Cetnarskiego niesygnalizowanym uderzeniem Cerniauskasa próbował zaskoczyć Zjawiński, ale Litwin przypilnował krótkiego rogu i sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 78. minucie znów zaatakowali złocisto-krwiści, a techniką błysnął Olivier Kapo, który zgubił jednym zwodem Cetnarskiego i Marciniaka. Francuz uderzył następnie silnie po krótkim rogu, jednak w tym przypadku na drodze do szczęścia stanął mu słupek bramki Pilarza.

Trener Zieliński kontynuuje serię kolejnych spotkań bez porażki - Cracovia pod wodzą nowego szkoleniowca nie przegrała żadnego z sześciu meczów. Dla Korony remis w Krakowie jest czwartym z rzędu meczem bez kompletu punktów, ale podopiecznym trenera Tarasiewicza udało się przerwać pasmo trzech porażek i zachować punkt przewagi nad strefą spadkową, a dokładnie Zawiszą Bydgoszcz.

Cracovia Kraków - Korona Kielce 1:1 (1:1)
1:0 Rakels (kar.) 16'
1:1 Sylwestrzak 21'