Pierwszoligowy raport: niedziela

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  19.04.2015 22:46
Termalica Bruk-Bet Nieciecza nie rezygnuje z walki o Ekstraklasę - popularne Słoniki po serii trzech spotkań bez kompletu punktów ograły dziś przed własną publicznością Miedź. W coraz trudniejszej sytuacji znajduje się za to beniaminek z Siedlec - Pogoń po dzisiejszej porażce traci już siedem punktów do pozycji barażowej.

Dzisiejsze zmagania na zapleczu Ekstraklasy rozpoczęło spotkanie w Chojnicach, gdzie zmierzyły się dwie niepokonane wiosną drużyny Chojniczanki i Arki Gdynia. Przyjezdni prowadzenie objęli w 25. minucie, kiedy to z dośrodkowania aktywnego Nalepy skorzystał Marcus Da Silva posyłając piłkę do siatki z ośmiu metrów. Chojniczanie odpowiedzieli minutę przed końcem pierwszej połowy - dośrodkowywał Gancarczyka, a wyrównał Grzelak. Remisowy wynik utrzymał się do końca, pomimo czerwonej kartki dla Warcholaka, przez którą ostatnie 25 minut Arka musiała sobie radzić w osłabieniu. Obie drużyny utrzymują zatem status niepokonanych wiosną!

14 porażkę w sezonie poniosła dziś Pogoń Siedlce. To jednak piłkarze beniaminka udanie rozpoczęli rywalizację z GKS-em Katowice - w 23. minucie piłka po strzale Demianiuka przełamała ręce Bućka i wpadła do siatki katowiczan. Jeszcze przed przerwą piłkarze z Górnego Śląska zdołali wyrównać - w 41. minucie Goncerz dobił strzał Bętkowskiego. Zaledwie dwie minuty po zmianie stron było już 2:1 dla Gieksy, tym razem po centrze z rzutu rożnego futbolówkę do siatki skierował Frańczak. Wynik meczu ustalił po indywidualnej akcji w 62. minucie Rafał Pietrzak. Siedlczanie z 20 punktami na koncie zmierzają nieuchronnie ku II lidze.

W Niecieczy przełamała się dziś Termalica, która wygrywając starcie z legnicką Miedzią przerwała serię trzech spotkań bez wygranej. Podopieczni trenera Mandrysza w przeciągu czterech minut zdobyli dwa gole w pierwszej połowie. Najpierw w 24. minucie po kuriozalnej sytuacji, bramkę po rzucie wolnym pośrednim zdobył Plizga, a cztery minuty później strzał w poprzeczkę Czerwińskiego dobił Kupczak. W 49. minucie sprawę przyjezdnych skomplikował jeszcze Cierpka, który za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska, ale legniczanie pomimo gry w osłabieniu zdołali zdobyć gola. Późno bo późno, ale w 91. minucie precyzyjnym uderzeniem z 16 metrów rozmiary porażki zmniejszył Bartoszewicz. Niecieczanie wciąż tracą do drugiej Wisły Płock trzy oczka.

Na zakończenie 26. kolejki I ligi w Ostródzie punktami podzielili się Stomil Olsztyn i Chrobry Głogów. Już w pierwszej połowie, a dokładnie w 42. minucie, czerwoną kartkę obejrzał piłkarz Stomilu, Machulenko. Głogowianie skorzystali z gry w przewadze i dwie minuty po zmianie stron objęli prowadzenie po strzale Samca bezpośrednio z rzutu wolnego. Przyjezdni pomimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafili przypieczętować wygranej, co zemściło się na nich okrutnie w samej końcówce meczu. W 89. minucie ambitnie walczący w osłabieniu Stomil doprowadził do wyrównania, po tym jak w podbramkowym zamieszaniu futbolówkę w siatce umieścił Kowal.

Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 1:1 (1:1)
0:1 Marcus Da Silva 25'
1:1 Grzelak 44'

Pogoń Siedlce - GKS Katowice 1:3 (1:1)
1:0 Demianiuk 23'
1:1 Goncerz 41'
1:2 Frańczak 47'
1:3 Pietrzak 62'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Miedź Legnica 2:1 (2:0)