Kiełb bohaterem Korony

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  06.04.2015 14:51
Korona Kielce nadal pozostanie niepokonana wiosną. W świąteczny poniedziałek podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali 2:0 przed własną publicznością Górnik Łęczna.

W pierwszej połowie poniedziałkowego spotkania obie drużyny grały przede wszystkim uważnie w defensywie, starając się uniknąć straty bramki. Konsekwencja miała być kluczem do sukcesu w tym spotkaniu.

Kibice w pierwszych trzech kwadransach nie obejrzeli zbyt wielu ciekawych sytuacji. Potwierdzeniem tego jest statystyka, bowiem żaden z zespołów nie oddał celnego strzału na bramkę rywali. W najlepszych sytuacjach z obu strony znajdowali się Luis Carlos i Burkhardt, ale piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki.

Druga część meczu była znacznie ciekawsze, głównie dzięki temu, że obie jedenastki zaczęły grać odważniej. W 48. minucie pierwsze ostrzeżenie dla gości dał Porcellis, który uderzał sprzed pola karnego, ale niecelnie. W odpowiedzi trzy minuty później bardzo groźnie z dystansu strzelał Nowak, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Cerniauskas.

Pierwszego gola kibice doczekali się w 66. minucie. Wówczas doskonałą indywidualną akcję przeprowadził Kiełb, który najpierw ograł Nowaka, a następnie świetnym strzałem z dystansu nie dał szans Prusakowi. Pięć minut później było już 2:0. Tym razem Kiełb wystąpił w roli asystenta, a piłkę po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki z kilku metrów wpakował Sylwestrzak.

Nadzieje gości na uzyskanie odrobienie strat zostały definitywnie rozwiane w 79. minucie. Z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał bowiem opuścić obrońca Górnika Marcin Kalkowski.

W końcówce spotkania dobrą okazję do zdobycia kontaktowego gola zmarnował Bożok, który mając praktycznie przed sobą tylko bramkarza Korony uderzył nad poprzeczką. Ostatecznie wynik 2:0 nie uległ już zmianie.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 2:0 (0:0)