REKLAMA
REKLAMA

Surma: Zagraliśmy lepiej, niż z Lechem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  27.02.2015 23:27
Ruch Chorzów w meczu z Lechią zanotował szósty remis w tym sezonie. Po zakończeniu spotkania Łukasz Surma przyznał, że podział punktów był sprawiedliwy.

Brzęczek: Wymagam zdecydowanie więcej >>

W trakcie meczu Ruchu z Lechią było słychać głosy kibiców, z których wynikało, że Niebiescy powinni grać dwoma napastnikami. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że decyzja należy do trenera. Jednak, gdy się człowiek głębiej nad tym zastanowi, to być może jest coś na rzeczy. Ruch to w końcu zespół, który broni się przed spadkiem i zwycięstwa są na wagę złota.

Tymczasem szkoleniowiec Ruchu w 78. minucie zdecydował się na zmianę napastnika za... napastnika. Natomiast w doliczonym czasie gry w miejsce strzelca gola w osobie Filipa Starzyńskiego pojawił się Maciej Urbańczyk, który biorąc pod uwagę występy w drugiej drużynie Ruchu, ostatniego gola strzelił w lipcu minionego roku. Czy to była zatem recepta na zwycięstwo? Ustosunkował się do tego Łukasz Surma.

- Lechia postawiła nam trudne warunki. W związku z tym czasami strategia jest ważniejsza, niż to, jaka jest liczba napastników na boisku - wyznał zawodnik Ruchu Chorzów, Łukasz Surma.

- Mecz był wyrównany i jak najbardziej na remis. Możemy mieć do siebie pretensje z powodu straty pierwszej bramki, gdzie straciliśmy niepotrzebnie piłkę w środku pola. Jednak takie błędy się zdarzają - kontynuował były piłkarz gdańszczan.

- W porównaniu do spotkania z Lechem, to myślę, że to był lepszy mecz w naszym wykonaniu. Przynajmniej jeśli chodzi o koncentrację. Poza tym nie daliśmy Lechii zbyt dużo okazji do tego, żeby zdobyła bramkę - zakończył wychowanek Wisły Kraków.

Dzięki remisowi z Lechią na koncie Ruchu jest 21 punktów. W dalszym ciągu drużyna z Górnego Śląska znajduje się pod kreską. Za tydzień przedstawiciele 14-krotnych mistrzów Polski zmierzą się z Pogonią Szczecin, ponownie na swoim stadionie.

Łukasz Pawlik

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy