REKLAMA
REKLAMA

Stokowiec: Jesteśmy blisko celu

dodał: pmamczak  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 22:22
- Ten sezon pokazał, że warto stawiać na młodych i można iść tą ścieżką. Jesteśmy blisko osiągnięcia swojego celu, ale końcowa weryfikacja przyjdzie w maju - powiedział na konferencji prasowej podsumowującej rundę w wykonaniu Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec, szkoleniowiec "Miedziowych".

- Cel Ekstraklasa jest celem bardzo ambitnym. Skupiamy się na jego realizacji i mam satysfakcję, że stawiając na młodzież, jesteśmy w gronie zespołów, bezpośrednio liczących się o awans. Chcemy zdjąć presję z zawodników i wykonać swoje zadania jak najlepiej - dodał.

- Graliśmy dobrą piłkę. Choć były momenty zawahań, tylko w jednym spotkaniu nie strzeliliśmy gola. Chcieliśmy grać ofensywnie, dużą ilością zawodników i graliśmy tak. Zespoły przyjeżdżając do Lubina, cofały się automatycznie. Musieliśmy sobie radzić z tym na różne sposoby. Jestem zadowolony z gry do przodu, jednak do sporych zawirowań doszło w linii obrony, którą ustabilizowaliśmy dopiero około dziesiątej kolejki. Nad tym będziemy musieli mocno popracować, choć w ośmiu spotkaniach zanotowaliśmy czyste konto - ocenił trener "Miedziowych".

- Oprócz 12 ubytków, włączyliśmy do składu 12 wychowanków i pokazaliśmy, że możemy strzelać gole, grać widowiskowo - zaznaczył.

- Byłem ostatnio we Wrocławiu na meczu Polski ze Szwajcarią. Po spotkaniu spotkałem się z  Łukaszem Teodorczykiem, który przekazał mi podziękowania i swoją koszulkę z tego meczu (Teodorczyk ze Stokowcem współpracowali w Polonii Warszawa - red.). Chciałbym wypromować z Zagłębia takich nowych "Teodorczyków" - zakończył Stokowiec.

z Lubina - Przemysław Mamczak

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
10.08 12:50