I liga: Termalica pokonała Dolcan

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 22:22
Termalica Bruk-Bet Nieciecza zrobiła kolejny krok w kierunku awansu do Ekstraklasy. W niedzielnym spotkaniu 26. kolejki podopieczni Kazimierza Moskala pewnie 3:1 pokonali świetny w ostatnich tygodniach Dolcan Ząbki.

Spotkanie w Niecieczy świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 13. minucie po strzale Szymona Sobczaka. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Trzy minuty po przerwie było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Vojtech Horvath. Goście nie zamierzali się poddawać i w 89. minucie po strzale Bartosza Wiśniewskiego zdobyli kontaktowego gola. Termalica od razu jednak odpowiedziała i ustaliła wynik meczu na 3:1 po uderzeniu Dariusza Pawlusińskiego.

W niedzielę ze zwycięstwa cieszyły się również drużyny Kolejarza Stróże i Okocimskiego Brzesko. Pierwsi pokonali u siebie Wartę Poznań, natomiast drudzy ograli na wyjeździe GKS Tychy.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Polonii Bytom z GKS-em Katowice.