Piast wygrywa w Gdańsku

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  15.09.2012 17:35
Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe po powrocie do Ekstraklasy odnieśli piłkarze Piasta Gliwice. Podopieczni Marcina Brosza wygrali 2:1 z Lechią Gdańsk, choć do przerwy przegrywali 0:1. Dla Lechii to druga porażka przed własną publicznością w tym sezonie.

Wystaw noty zawodnikom Lechii i Piasta >>

Gospodarze przystępowali do tego spotkania z nadzieją na potwierdzenie dobrej dyspozycji z dwóch ostatnich wyjazdowych spotkań, z których przywieźli komplet punktów. Podopieczni Bogusława Kaczmarka chcieli odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo. Piast liczy z kolei na zdobycie pierwszych punktów na wyjeździe.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali ciekawego widowiska. W początkowych minutach inicjatywa należała niespodziewanie do Piasta, który nie zamierzał tylko bronić dostępu do własnej bramki. Nie potrafili jednak stworzyć sobie klarownej sytuacji.

Najważniejsza akcja w pierwszej połowie miała miejsce w 24. minucie. Wówczas dobrym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Machaj, a na listę strzelców wpisał się Traore.

Do końca pierwszej połowy gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku. Celnie na bramkę Lechii z dystansu uderzał Podgórski, ale Buchalik pewnie interweniował. Ostatecznie na przerwę w lepszych humorach schodzili lechiści.

Druga połowa bardzo dobrze ułożyła się dla podopiecznych Marcina Brosza, którzy w 55. minucie doprowadzili do wyrównania. Izvolt przejął piłkę z boku boiska, zagrał do niepilnowanego w polu karnym Rubena Jurado, który nie dał szans Buchalikowi.

W kolejnych minutach gra głównie toczyła się w strefie boiska. Brakowało składnych akcji obu zespołów. Dopiero w 74. minucie groźnie z kilkunastu metrów uderzał Traore, ale na posterunku był Trela.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 86. minucie zwycięskiego gola zdobył Piast. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Izvolta z prawej strony boiska, do piłki w polu karnym dopadł Podgórski i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Lechii.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:2 (1:0)
1:0 Traore 24'
1:1 Ruben Jurado 55'
1:2 Podgórski 86'