Sędzia powstrzymał Polonię

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  15.09.2012 15:23
Polonii Warszawa nie udało się odnieść pierwszego w tym sezonie zwycięstwa przed własną publicznością. Duża w tym "zasługa" sędziego Roberta Małka, który skandalicznie prowadził spotkanie Czarnych Koszul z Jagiellonią Białystok. Arbiter z Zabrza nie uznał prawidłowo zdobytej przez Polonię bramki, a także nie podyktował dla niej dwóch ewidentnych rzutów karnych. Pojedynek na Konwiktorskiej zakończył się remisem 1:1.

Wystaw noty zawodnikom Polonii i Jagiellonii >>

W pierwszych minutach spotkania inicjatywa należała do podopiecznych Piotra Stokowca, który dzisiejszy mecz był zmuszony oglądać z poziomu trybun. Czarne Koszule kilka razy zbliżyły się do bramki Jagiellonii, ale nie zdołały poważniej zagrozić Skowronowi. Goście odpowiedzieli groźną akcją w 13. minucie. Szarżującego na bramkę Kupisza w ostatniej chwili powstrzymał jednak Szymanek.

Polonia starała się atakować, ale nie miała pomysłu zaskoczenie dobrze zorganizowanej defensywy Jagiellonii. Tymczasem w 24. minucie doskonały kontratak wyprowadzili podopieczni Tomasza Hajto. Piłkę z własnej połowy wyprowadził Dzalamidze, zagrał prostopadle w pole karne do Grzyba. Ten odegrał jeszcze do lepiej ustawionego Frankowskiego, który doskonale minął interweniującego Pazio, a następnie trafił do pustej bramki.

Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, piłka wylądowała w bramce Jagiellonii. Do siatki trafił Gołębiewski przy sporej pomocy bramkarza gości. Gol został jednak nieuznany, bowiem sędzia liniowy sygnalizował spalonego. Powtórki telewizyjne jasno jednak pokazały, że bramka była prawidłowa. Nie była to jednak ostatnia fatalna decyzja trójki sędziowskiej w tym spotkaniu.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zaczęły grać Czarne Koszule, którzy w końcu wyprowadzali składne akcje. Gospodarze powinni doprowadzić do wyrównania w 61. minucie. Doskonałej okazji nie zdołał jednak wykorzystać Wszołek, który uderzył nad poprzeczką, po tym jak piłkę doskonale wyłożył mu Teodorczyk.

Kolejne minuty to kolejne popisy prowadzącego to spotkanie Roberta Małka. Międzynarodowy arbiter nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych dla Polonii po zagraniach ręką Pejovicia i Pazdana.

Polonia nie zamierzała się jednak poddawać i w 79. minucie doprowadziła do wyrównania. Świetnym uderzeniem z rzutu wolnego Skowrona pokonał Brzyski. Kilkadziesiąt sekund później Brzyski był bliski zdobyciem kapitalnego gola z około 40 metrów. Piłka przeszła jednak tuż obok bramki.

W ostatnich dziesięciu minutach bardziej do odniesienia zwycięstwa dążyła Polonia Warszawa. Drużynie Piotra Stokowca nie udało się już jednak stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia zwycięskiego gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)
0:1 Frankowski 24'
1:1 Brzyski 79'