LE: Wisła nie dała rady

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  23.02.2012 20:52
Wiśle Kraków nie udało się awansować do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Rewanżowe spotkanie ze Standardem Liege zakończyło się bezbramkowym remisem. Tym samym dzięki bramkowemu remisowi w Krakowie, awans wywalczyli przedstawiciele belgijskiej ekstraklasy.

Od początku spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Kazimierza Moskala, natomiast zespół Standardu grał mocno cofnięty, czekając na okazje do kontrataków.

Wiślacy starali się grać krótkimi podaniami, ale brakowało im zrozumienia w okolicy pola karnego rywali. W pierwszej połowie drużynie Białej Gwiazdy nie udało się stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

Standard bramce Wisły zagroził w 34. minucie. Wówczas z rzutu wolnego ładnie dośrodkował Pocognoli, ale Cyriac główkował obok bramki. Ostatecznie kibice w pierwszej połowie nie doczekali się ani jednej bramki.

Druga połowa od początku była ciekawsza, ale wiślacy w dalszym ciągu nie mieli pomysłu na to jak przedrzeć się przez defensywę rywali. Tymczasem w 58. minucie zza pola karnego na bramę Pareiko próbował uderzać Tchite, ale piłka minęła bramkę.

Pięć minut później Wisła doznała poważnego osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Nunez. Na murawie nie było jednak widać liczebnej przewagi Standardu.

W 78. minucie Wisła stworzyła sobie dobrą okazję. Po dośrodkowaniu Meliksona z prawej strony boiska, piłka trafiła w polu karnym do Kirma, który jednak fatalnie skiksował przy próbie oddania strzału.

Wiślacy ambitnie walczyli do końca spotkania, często podejmowali duże ryzyko. Broniący się wieloma zawodnikami Standard skutecznie jednak powstrzymywał ataki Białej Gwiazdy. Wynik 0:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i z awansu mogli cieszyć się Belgowie.

Standard Liege - Wisła Kraków 0:0

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Standard