Kadra Piasta Gliwice na obóz w L’Abir

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice fot. PressFocus

Piast Gliwice jako jedyna drużyna w tym rok z PKO Ekstraklasy nie udała się na zgrupowanie do Turcji, a do Hiszpanii. Znana jest kadra zespołu Aleksandara Vukovicia na obóz w hiszpański L’Abir.

  • Piast Gliwice w pietwszej połówce 2023 roku walczyć będzie o utrzymanie w PKO Ekstraklasie
  • Niebiesko-czerwoni będą trenować od 9-20 stycznia w Hiszpanii
  • Na obóz L’abir uda się 31 zawodników

Vuković zaliczy pierwszy obóz przygotowawczy z Piastem

Piast Gliwice ma przygotowywać się do drugiej części sezonu nad Morzem Śródziemnym. Jednocześnie Niebiesko-czerwoni po przerwie zimowe będą walczyć przede wszystkim o utrzymanie ligowe bytu.

Gliwiczanie do ligowego grania wrócą 29 stycznia, mierząc się w roli gospodarza z Jagiellonią Białystok. Mecz odbędzie się o godzinie 12:30. Pierwsze starcie w tej kampanii między obiema ekipami zakończyło się wiktorią Żółto-czerwonych (2:0).

Kadra Piasta na zgrupowanie w Hiszpanii:

Bramkarze: Bartłomiej Jelonek, Frantisek Plach, Karol Szymański;

Obrońcy: Ariel Mosór, Miguel Munoz, Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Jakub Holubek, Tomasz Mokwa, Piotr Liszewski, Constantin Reiner, Aléxandros Katranis, Wojciech Kamiński;

Pomocnicy: Michał Chrapek, Patryk Dziczek, Michael Ameyaw, Grzegorz Tomasiewicz, Tom Hateley, Michał Kaput, Bartosz Łuczak, Oskar Leśniak, Jakub Niedbała, Arkadiusz Pyrka, Damian Kądzior, Tihomir Kostadinov;

Napastnicy: Jorge Felix, Alberto Toril, Rauno Sappinen, Kamil Wilczek, Szczepan Mucha, Gabriel Kirejczyk.

Czytaj więcej: Radomiak ujawnił kadrę na obóz w Antalyi

Komentarze