Marcin Robak: moja umowa może zostać przedłużona po awansie

Marcin Robak
Marcin Robak fot. PressFocus

Dzisiaj o godzinie 12:40 dojdzie do 66. ligowych derbów Łodzi. ŁKS przystąpi do tej potyczki jako wicelider rozgrywek. Tymczasem Widzew Łódź walczy o miejsce w pierwszej szóstce tabeli. Dlatego emocji w tym starciu nie powinno zabraknąć. Tym bardziej że potyczka na stadionie przy al. Unii Lubelskiej. Kluczową postacią w szeregach gości może być Marcin Robak, który w rozmowie z Goal.pl opowiedział o celach stawianych na trwających sezon, przyszłości, przeszłości, a także wyraził kilka zdań na temat trenera Enkeleida Dobiego.

Robak wciąż najmocniejszym punktem zespołu

Widzew do sobotniego starcia podejdzie po zremisowanym boju z Radomiakiem Radom (1:1). Duży udział w wywalczeniu remisu w tym starciu w szeregach RTS-u miał właśnie Marcin Robak. Doświadczony piłkarz po pojawieniu się na boisku zdynamizował poczynania swojej drużyny.

– Najbliższe spotkania będą miały duży wpływ na naszą sytuację, więc po nich otrzymamy odpowiedź, w którą stronę będziemy zmierzać. Dopóki jesteśmy w grze, ja będę do końca mocno wierzył w to, że będziemy walczyć o awans do Ekstraklasy – mówił najlepszy napastnik Widzewa w trakcie trwającej kampanii.

– Dwie pierwsze drużyny odskoczyły od nas dość mocno i teraz zakładamy sobie to, aby znaleźć się w pierwszej szóstce tabeli, dzięki czemu zyskamy jakiekolwiek szanse na grę w Ekstraklasie – dodał Robak.

Przyszłość uzależniona od awansu?

Warto odnotować, że były reprezentant Polski walczy też o swoją przyszłość w klubie. Robak do Widzewa trafił z konkretnym celem. –

– Przychodząc do Widzewa, gdy ten był jeszcze w II lidze, podpisywałem kontrakt z myślą taką, aby wywalczyć cykliczne awanse z zespołem. Najpierw do 1 Ligi, a następnie do Ekstraklasy. Tak samo została skonstruowana moja umowa, która jest zależna od tych czynników. Moja umowa wygaśnie w czerwcu i w przypadku awansu może zostać przedłużona – powiedział 38-latek.

Cała rozmowa z zawodnikiem jest dostępna na Goal.pl.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze